CHOOSE LANGUAGE
Notification 2
Didingas Elžbietos laikų pastatas datuojamas 1594 m. Šalia jo miškelis, kuriame ganosi elniai. Namas priklauso Herbertui Skotui Fitzdžeimsui, buvusiam ambasadoriui ir olimpiadoje dalyvavusiam slidininkui. Dabar jis veisia arklius bei turi paveikslų ir senovinių šaunamųjų ginklų kolekciją. Namas jo šeimai priklauso nuo 1785 m.
Nuolat besikeičiančio ir nykstančio miško likučiai, čia daugiausia auga ąžuolai ir bukai. XX a. pabaigoje pasodinta pušų ir kėnių.
Miestelyje gausu pasivaikčiojimui skirtų takų – jais pro mišką galima pasiekti upę, pasivaikščioti pakrante. Vienas populiariausių takų veda nuo Bugienių kalvos link senojo malūno.
Senovinis akmeninis tiltas, pastatytas XIV a. Mėgstamas fotografų.
Šiuo taku gali naudotis ir pėstieji, todėl dviratininkai turėtų būti atidūs.
75 mylių ilgio, išteka Derbišyro kalnuose, teka link Šiaurės jūros netoli Kolčesterio. Suteikia daug galimybių sportuoti ir pramogauti. Miestelio gyventojai upėje maudosi, plaukioja valtimis ir žvejoja.
Gotikinio stiliaus bažnyčia su vitražiniais langais pastatyta 1447 m. 2004 m. pastatyti nauji vargonai. Mišios sekmadieniais 11.00 ir 18.30, trečiadieniais 19.00.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 02:58
Tvenkinyje daugiausia žvejoja vaikai, nes čia veisiasi tik nedidelės žuvytės. Nuolat prileidžiama žuvyčių ir varlių ikrų.
Žemės sklypą, kuris dabar tapęs poilsio ir pramogų vieta, miesteliui dovanojo gydytojo Meiplo tėvas.
Trys teniso kortai. Pusvalandis – £3. Norint išsinuomoti kortus, skambinti tel. 411 900. Taip pat nuomojamos raketės ir teniso kamuoliukai.
Paviljonas atsirado miestelio gyventojo, kurio anūkė nuskendo upėje 2005 m., dėka. Jis tampa puikia priebėga žmonėms, kuriuos iš miestelio parko pargina lietus.
Pastatytas 1923 m. Pirmajame pasauliniame kare žuvusiems miestelio gyventojams atminti. 1949 m. prikaltos lentelės su vardais ir pavardėmis asmenų, žuvusių nuo 1939 m. iki 1945 m.
Visada veikiantys nemokami tualetai yra netoli miestelio pievelės. Už tai, kad juose nepriekaištinga švara, reikėtų dėkoti ugniagesiui Mikui Roperiui.
Nedidelė dengta autobusų stotelė pastatyta keliautojų patogumui.
Lankytojai gali leisti laiką klube už nedidelį dienos mokestį. Metinis abonementas £25. Veikia baras ir nedidelis restoranas. Sekretorė Penelopė Jork. Tel. 411 222.
Aikštele, priklausančia golfo klubui, gali naudotis visi norintieji. Ja rūpinasi klubo darbuotojai.
Pastatytas XV a., dokumentuose pirmąkart paminėtas 1435 m. rugpjūtį. Šis labirintas, kitaip nei labirintai iš gyvatvorių, kuriuose žmonės gali pasiklysti, yra plytinis. Itin retas atvejis.
Daržinėje laikomas šienas Granžo fermos gyvuliams. Taip pat čia laikomi javai ir kiti pašarai.
Fredas Vestas šiame name gyvena jau 40 metų. Jo, kaip dailidės, paslaugomis gali naudotis bet kuris miestelio gyventojas. Vestas drožinėja ir pjaustinėja iš medžio. Savo darbais prekiauja ir internetu. Tel. 411 777, www.carvedgifts.eu.
Granžo fermos dalis, čia auga obelys ir kriaušės. Sode ypač gražu ankstyvą gegužę, kai žydi medžiai. Žydinčio sodo vaizdai puošia arvirukus, kuriais prekiaujama vietos pašte.
Tai daržinė, kurioje laikomas pašaras galvijams, ir kiti pastatai, kuriuose gydytojas Meiplas laiko egzotiškus gyvūnus.
Griovį XI a. iškasė Ulfas, saksonietis raštininkas, siekęs apsaugoti savo laikomas avis nuo vilkų ir penktadieniais apsirūpinti žuvimi. Tokie grioviai šiose apylinkėse būdingi daugeliui viduramžių ūkių.
XVI a. datuojamas namas ir ūkis priklauso gydytojui Meiplui. Ūkis jau beveik 150 metų priklauso tos pačios šeimos nariams. Lankytojai čia gali apžiūrėti senovinį griovį ir šeimininkų laikomus retus gyvūnus. Tel. 411 500.
Dvare gyvena garbingo amžiaus gydytojo Meiplo motina su šešiomis katėmis. Šis dvaras visada priklausė Granžo ūkiui.
Pastatytas XIX a. Ankstesnis sudegė per gaisrą. Vikaras Hubertas Vebas. Jis vadovauja skautų grupelei ir mėgėjiško teatro kolektyvui. Kaip bažnyčios atstovas paslaugas teikia kaimyniniuose Fokstono ir Byverdeilo kaimuose.
Krautuvėlėje šeimininkauja Džilė Jeits, Ouktrio ūkio savininko žmona. Čia galima įsigyti ūkyje auginamų vištų kiaušinių, vaisių ir daržovių, taip pat prekiaujama namuose virtomis uogienėmis ir padažais. Krautuvėlė dirba nuo 10.00 iki 12.00 pirmadieniais–šeštadieniais.
Pastatyta 1945 m. siekiant įamžinti Antrojo pasaulinio karo pabaigą. Salėje renkasi jaunimo klubas ir skautai, o kas mėnesį – miestelio taryba.
Pagrindinė miestelio gyventojų susibūrimo vieta, jos savininkai – Bilas Frymanas ir jo žmona Olga. Aludę jie įsigijo beveik prieš penkerius metus, tuomet ji vadinosi „Dramblys ir pilis“, buvo jau gerokai nušiurusi, reikėjo remonto ir nemažų investicijų. Dabar tai klestinčio verslo pavyzdys. Bare siūloma paragauti karštųjų patiekalų, o išėjus į verandą akį patraukia gražus gamtovaizdis su upe.
Nedidelė vaistinė, patenkinanti daugelį čia apsilankusiųjų poreikių. Savininkai Betė ir Tedas Hjūdžai, kvalifikuoti farmacininkai.
Miestelio pašte jau 30 metų dirba Dženiferė Gryn. Atidarytas nuo 8.00 iki 12.30 ir nuo 14.00 iki 18.00 darbo dienomis, šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 8.00 iki 12.00. Ji parduoda laikraščius, žurnalus, saldumynus ir atvirukus. Čia galima išgirsti visas miestelio paskalas.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 39:05
Čia už užstatą galite gauti grynųjų, o užstatą atgausite grąžinę pasiimtą paskolą. Be to, galite parduoti jums nereikalingą daiktą, o lombardo darbuotojas jį parduos. Lombardo teikiamos paslaugos labai populiarios.
Persirengimo kambariais naudojasi baseino lankytojai. Dušai, tualetai, sauna ir sukūrinė vonia. Rankšluosčius galima išsinuomoti.
25 m ilgio, 15 m pločio nemokamas baseinas. Veikia nuo gegužės iki rugsėjo 8.00–18.00. Plaukiotojų saugumu rūpinasi buvęs jūrų laivyno seržantas ir kvalifikuotas gelbėtojas Vilfas Dynas.
Pastatytas 1990 m., renovuotas 2004 m. 20 dviviečių kambarių, 12 vienviečių. Restoranas. Uždaras baseinas su sauna. Patalpa žaisti stalo tenisą ir skvošo kortai. Nemokamas belaidis internetas. Viešbutis priklauso Džeinei ir Tarkvinui Petiferiams, šeimininkai ir dirba jame.
Sode gali lankytis visi norintieji. Didelė veja ir egzotiški gėlynai. Senuose medžiuose įsikūrusi raudonųjų voverių šeimyna.
Itin mėgstamas vasarą mamų su mažais vaikais.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 43:17
Valanda – £2,50. Idealiai tinka iškyloms į Rojaus salą. Išsinuomoti galima nuo 8.00 iki 18.00, jei tik geros oro sąlygos. Jei norite išsinuomoti, skambinkite Fredui tel. 411 576.
Valčių nuomos punkte, jei tik gražus oras, nuo gegužės iki rugsėjo sutiksite Fredą. Jo telefono numeris 411 567.
Žavus vandens telkinys, kurio vidury Rojaus sala. Galima išsinuomoti įvairių rūšių valčių. Jei prie ežero nerasite Fredo, skambinkite tel. 411 567. Dalis ežero atitverta norintiems maudytis.
Apsaugota nuo lietaus; po dviem gluosniais stovi suoliukai. Iš čia atsiveria nuostabūs vaizdai ežero link.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 46:02
Ežero viduryje esanti sala, žavinti egzotiška augmenija, kuri pritraukia daugybę įvairiausių laukinių gyvūnų. Ideali vieta ramiam piknikui neišlipant iš valties.
Dalis ežero atitverta, kad norintieji galėtų maudytis, ir valtys jiems netrukdytų. Saloje yra nedidelis medinis šuolių į vandenį tramplinas, o viduryje – plaustas. Ežero gylis – ne daugiau kaip 4 pėdos.
Gaisrinėje dirba savanoriai. Visuomet budi vienas ugniagesys.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 48:27
Šalia jodinėjimo mokyklos esančiose arklidėse laikomi arkliai.
Dalis arklių naudojami jodinėjimo mokyklos, su jais treniruojasi naujokai arba jodinėja kiti norintieji. Kiti arkliai priklauso miestelio gyventojams, šie moka už galimybę laikyti savo gyvulius arklidėse.
Aukščiausia miestelio vieta. Žiemą čia mėgstama važinėtis rogutėmis. Atsiveria nuostabūs vaizdai. Ant kalvos stovi medinės kėdės ir nedidelis paviljonas. Netoliese vėjo malūnas.
Miestelis išraižytas pėsčiųjų takais. Juos šluoja grupelė skautų.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 46:28
Gydytojos Siuzanos Gryn kabinetas šalia jos namų. Kabinetas dirba pirmadieniais–penktadieniais nuo 9.00 iki 12.00. Polas Braunas – jos asistentas, taip pat kvalifikuotas gydytojas. Jis priima pacientus, kai gydytoja Gryn išvykusi į ligoninę. Norint susitarti dėl vizito, skambinti tel. 411 001. Esant skubiems atvejams skambinti tel. 0800 000.
Driekiasi nuo parduotuvės Vestlando kelyje, miestelio centre, eina beveik ratu link saldumynų parduotuvės, beveik sudarydamas užbaigtą ratą.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 49:33
New hotspot created at 2017-05-06 @ 50:01
New hotspot created at 2017-05-06 @ 50:28
New hotspot created at 2017-05-06 @ 50:57
New hotspot created at 2017-05-06 @ 51:43
New hotspot created at 2017-05-06 @ 52:12
New hotspot created at 2017-05-06 @ 53:04
New hotspot created at 2017-05-06 @ 54:31
Parduotuvėlė „Belinda“ veikia kasdien, išskyrus sekmadienį, nuo 9.00 iki 17.30. Šeimininkė pati kepa duoną ir pyragus. Apie jos tartaletes su kremu garsas plačiai pasklidęs. Į parduotuvėlę geriausia užsukti anksti ryte, nes skanumynai greitai dingsta iš lentynų. Taip pat priimami užsakymai tel. 411 633.
Francas Rydas ir jo žmona Keitė – veterinarai. Francas gydo gyvulius, Keitė – naminius gyvūnus. Jos augintinis – mažas ežiukas, kurio motina buvo suvažinėta traktoriaus. Keitė jį vadina Hotchiwitchi, kaip ir įprasta Norfolke, iš kurio kilusi.
Anksčiau čia per naktį buvo laikomi triukšmaujantys girti asmenys, dabar areštinė naudojama kitoms policijos reikmėms.
Aikštele naudojasi vietos mokykla. Šeštadieniais čia žaidžia vietinė futbolo komanda. Jei aikštelė neužimta, ja gali naudotis visi norintieji.
Įsikūrusi buvusiame vaikų darželio pastate nuo 2002 m. Dirba 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.
Mokyklą 2008 m. įkūrė Olga ir Feodoras Antonovai. Specializacija – rusų ir anglų kalbų kaip svetimųjų mokymas.
Bobas Robertsas, kaip ir jo tėvas, yra batsiuvys. Jis taiso miestelio gyventojų batus jau beveik 50 metų.
Įspūdinga eilė XVII a. statytų namų, kurių stogai dengti Norfolko nendrėmis.
Džo Čardas tikras ekspertas stogdengys. Stogus jis labiau mėgsta dengti Norfolko nendrėmis, kurių nereikia keisti 70 metų, nei šiaudais, kurie laiko apie 40 metų. Jis stogus padengia tinklu, atbaidančiu paukščius, kurie nori sukti lizdus.
Agresyviai nusiteikusios Glosterio dėmėtosios kiaulės juodomis dėmėmis priklauso Džokui Makdonaldui iš Jūmano ūkio.
Nuo pat 1715 m. priklauso Etlestonų šeimai. Šeimininkai augina daržoves ir laiko kiaules bei naminius paukščius.
Gydytojo Meiplo Granžo fermoje laikomi šorthornai.
Įvairios paskirties žemė, priklausanti Pilies ūkiui.
Džilui Feirveteriui priklausantis ūkis, kuris jam atiteko po dėdės, tarnavusio kariniame jūrų laivyne ir dalyvavusio Antrajame pasauliniame kare, mirties.
Iš autobusų stoties reguliariai į artimiausius miestus ir kaimus vyksta autobusai. Tvarkaraštis greta bilietų pardavimo automatų. Stotis dirba nuo 7.00 iki 23.00, www.ruralbusesco.uk. Tel. 411 888.
Priklauso Herbertui Skotui Fitzdžeimsui, joje dirba Sendis Baksteris su sūnumi Alenu. Darbo laikas: 6.00–23.00. Degalinėje taip pat parduodamos padangos ir atliekami smulkūs remonto darbai. Tel. 411 111.
Prekyba vyksta kiekvieno mėnesio pirmą šeštadienį. Galite įsigyti arba parduoti ką tik nori. Automobiliai sustoja į eilę arba ratu, vairuotojai atidaro bagažines, kur sudėta viskas, ką norima parduoti, ir vyksta prekyba. Turgelio organizatorius Sendis Baksteris, dirbantis degalinėje. Tel. 411 555.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 06:43
Konteineriai plastikui, virtuvės atliekoms, popieriui ir metalui.
Fredas Vestas šiame name gyvena jau 40 metų. Jo, kaip dailidės, paslaugomis gali naudotis bet kuris miestelio gyventojas. Vestas drožinėja ir pjaustinėja iš medžio. Savo darbais prekiauja ir internetu. Tel. 411 777, www.carvedgifts.eu.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 09:46
Dengtoje stotelėje įrengtas ekranas, rodantis autobusų tvarkaraštį. Pernai joje pastatytas suoliukas.
Mokykloje mokosi 7–11 metų amžiaus miestelio vaikai. Darželį gali lankyti nuo trejų. Vyresnieji vidurinę mokyklą lanko gretimame mieste, dauguma ją pasiekia mokykliniu autobusu.
Suteikia galimybę senjorams susitikti ir pasišnekučiuoti. Arbata ir pyragėliai, svečio kalbos. Nauji lankytojai visuomet laukiami. Susitikimai rengiami pirmąjį mėnesio ketvirtadienį buvusioje rotušėje.
Medinėje trobelėje kas savaitę renkasi skautai.
Kaip ir gaisrinėje, čia darbuojasi savanoriai. Ambulatorijoje visuomet budi bent vienas žmogus.
Priklauso Jūmano ūkiui. Čia daugiausi auginami žiemkenčiai ir ganosi avys. Viename lauke visuomet ganosi nedidelė banda karvių.
Keletas kaimo ūkininkų laiko avis. Daugiausia tai snieginiai avinai arba Herdviko veislės avys, o gydytojas Meiplas Granžo fermoje laiko bandą Džeikobo veislės avių, atpažįstamų iš juodos, baltos, pilkos ir rudos vilnos bei ragų.
Priklauso Teriui ir Kerol Vebsteriams. Dirba kasdien nuo 12.00 iki 14.00 ir nuo 18.30 iki 22.00.
Nors atidaryta tik pernai, jau spėjo tapti miestelio IT bendruomenės traukos centru. Čia prekiaujama stacionariais ir nešiojamaisiais kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais, teikiamos remonto ir įrangos atnaujinimo paslaugos.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 16:43
Žemės takas 15. Atidaryta pernai. Klestinti kavinė. Išleidę £3 maistui arba gėrimams galėsite pusvalandį nemokamai naudotis internetu.
Džordžas Ouktris kalvėje dirba daugiau kaip 50 metų, anksčiau čia dirbo jo tėvas ir senelis. Visada pasirengęs padėti, kreivoka šypsena, pasakojantis įžūlokas istorijas ir žibančiomis akimis. Nukala įspūdingų metalo gaminių ir gali pataisyti beveik viską.
Žemės take 22 esančioje kirpykloje gali apsikirpti vyrai.
Džilė ir Džonas Kingai darbuojasi labai populiarioje delikatesinėje – čia prekiaujama burnoje tirpstančiais skanumynais.
Čia miesto gyventojai gali išsakyti savo problemas ir sulaukti pagalbos.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 21:34
Stovu nemokamai gali naudotis visi norintieji. Dviračiai turėtų būti prirakinami patikima spyna su grandine.
Nemokama visiems norintiesiems. Prašoma palaikyti švarą ir statyti neperžengiant baltų linijų. Aikštelę prižiūri viešbučio personalas.
New hotspot created at 2017-05-06 @ 23:06
Į pensiją išėjęs Prancūzijos universiteto archeologijos profesorius. Dalyvauja kasinėjant keltų gyvenamąsias vietoves
New hotspot created at 2017-05-06 @ 24:15
Įkurta 1930 m., priklauso tos pačios šeimos nariams. Nuomojami žirgai ir poniai. Nedidelė teritorija skirta mokytis jodinėti ir šokinėti per kliūtis. Dženė Volker, tel. 411 321.
Miestelio širdis, tarp bažnyčios ir upės. Čia yra karinis memorialas, vyksta daugelis miestelio ceremonijų ir iškilmių.