CHOOSE LANGUAGE
Notification 2
Izveidots 15. gadsimta sākumā un pieminēts oficiālā dokumentā, kas datēts ar 1435. gada augustu. Atšķirībā no labirintiem, kas veidoti no dzīvžogiem, kur cilvēki var apmaldīties, šis ir rets paraugs labirintam, kas veidots no savstarpēji saistītiem ķieģeļu celiņiem.
Sabiedrībai pieejama bez maksas. Velosipēdu rāmjus ieteicams pieķēdēt pie statīviem ar izturīgu ķēdi un slēdzeni.
Džordžs Ouktrijs savā ciemata smēdē strādā jau vairāk kā 50 gadus, gluži kā viņa tēvs un vectēvs pirms viņa. Vienmēr gatavs palīdzēt, ar greizu smaidu, pikantu stāstiņu un mirdzošām acīm. Spēj radīt apbrīnojami sarežģītus metālizstrādājumus un var salabot praktiski jebko.
Lieliska ūdens krātuve ar Paradīzes salu vidū. Iespējams izīrēt dažādu veidu laivas. Ja Freds nav uz vietas, zvaniet pa tālruni 411 567, lai rezervētu laivu. Daļa ezera ir norobežota peldētājiem.
Vietējo autobusu kustības saraksts atrodas zem segtas nojumes. Soliņš tika novietots pagājušajā gadā.
Regulāra autobusu satiksme uz tuvākajām pilsētām un ciematiem. Autobusu kustības saraksti atrodas blakus biļešu automātiem. Darba laiks no 7:00 līdz 23:00. www.ruralbusesco.uk Tālrunis: 411 888
“Belinda” – atvērta katru dienu no 9:00 līdz 17:30. Svētdienās slēgta. Pārdošanā pašas Belindas cepta maize un kūkas. Viņas krēma tortes ir plaši pazīstamas. Labāk ierasties agrāk, jo tās ātri izpērk. Var pasūtīt arī pa tālruni: 411 633
Katra mēneša pirmajā sestdienā. Iespējams pārdot un iegādāties jebko, kas ir likumīgs. “Dari pats” tirgus, kur ikviens, kam ir kas pārdodams, var novietot savu automašīnu rindā vai aplī, atvērt bagāžnieku un izlikt apskatei to, ko vēlas pārdot. Sīkākai informācijai kontaktēties ar organizētāju Sandiju Beksteru degvielas uzpildes stacijā. Tālrunis: 411 555
Daļa ezera ir norobežota, lai izvairītos no negadījumiem starp peldētājiem un laivām. Uz salas ir neliels koka atspēriena dēlis niršanai un ezera vidū ir plosts. Ezers nav vairāk kā 4 pēdas dziļš.
Freds Vests šeit dzīvo jau 40 gadus. Viņš gatavo koka izstrādājumus vietējiem iedzīvotājiem. Kokgriezumi un koka ornamenti pēc pasūtījuma. Tirdzniecība arī internetā. Tālrunis: 411 777. www.carvedgifts.eu
Veikalu vada Ouktrija fermas fermera Džila Jeitsa sieva. Pārdošanā fermas produkcija, tai skaitā olas, augļi un dārzeņi. Arī mājās gatavoti ievārījumi un mērces. Atvērts no 10:00 līdz 12:00 no pirmdienas līdz sestdienai.
To izmanto vietējā skola. Ciemata futbola komanda spēlē šeit sestdienās. Kad laukums nav aizņemts, to var izmantot ikviens.
16. gadsimtā celta lauku saimniecība, kas pieder Dr. Meiplam. Vienas ģimenes īpašumā nu jau 150 gadus. Apmeklētāji ir aicināti apskatīt seno aizsarggrāvi un ģimenes reto dzīvnieku kolekciju. Tālrunis: 411 500
Atvērts apmeklētājiem par nelielu dienas maksu. Gada abonements ir 25 mārciņas. Bārs un neliels restorāns. Sekretāre Penelope Jorka. Tālrunis: 411 222
Ciemata augstākais punkts. Ziemā šī vieta ir populāra, lai laistos lejā ar kamaniņām. Jauks skats uz lauku ainavu. Koka soliņi un mazs paviljons. Netālu atrodas vējdzirnavas.
Atvērti apmeklētājiem. Plaši zālāji un eksotisku ziedu dobes. Daži seni koki ir mājvieta brūno vāveru ģimenei.
Celta 1990. gadā un atjaunota 2004. gadā. 20 divvietīgi, 12 vienvietīgi numuri. Restorāns. Iekšējais peldbaseins un sauna. Istaba galda tenisam un skvoša korts. Bezmaksas wi-fi. Viesnīca pieder un to vada Džeina un Tarkvins Petiferi.
Freds ir uz vietas no 9:00 līdz 17:00, kad laika apstākļi ir piemēroti: no maija līdz septembrim. Tālrunis: 411 567
Vējdzirnavas, kas celtas 1785. gadā. Daļēji iznīcinātas ugunsgrēkā 1885. gadā. Atjaunotas 1905. gadā. Darbojās līdz 1988. gadam, nodrošinot graudu malšanu ciemata vajadzībām. Lielisks skats no augšējā stāva. Apmeklējums bez maksas.
Netālu no ciemata zaļās zonas un bez maksas. Atvērtas vienmēr. Tās nevainojamā kārtībā uztur Miks Ropers no ugunsdzēsēju stacijas.
Atkritumu tvertnes plastmasai, virtuves atkritumiem, papīram un metālam.
Gleznaina rinda ar 17. gadsimta kotedžām, kuru jumti klāti ar Norfolkas niedrēm.
2 mārciņas un 50 pensi stundā. Ideālas, lai nokļūtu uz piknika vietu Paradīzes salā. Pieejamas no 8:00 līdz 18:00 katru dienu, atbilstošu laika apstākļu gadījumā. Lai rezervētu, zvaniet Fredam: 411 576
Apstādīts ar ābelēm un bumbierēm, tas ir daļa no Greindžfārmas. Kad koki sāk ziedēt maija sākumā, tas ir neaizmirstams skats. Raksturīgs skats uz atklātnēm, ko tirgo pastā.
Maza, segta nojume, kas nesen tika uzstādīta ceļotāju ērtībai.
Jaunieši no 12 līdz 17 gadiem ir aicināti pievienoties. Atvērts katru vakaru no 18:00 līdz 21:00 un sestdienās no 14:00 līdz 21:00. To vada Nensija un Rodžers Frīmeni, kuru vecāki vada krodziņu “Kingfisher”.
Celta 1945. gadā Otrā pasaules kara beigu piemiņai. To izmanto jauniešu kluba biedri, skauti un gaidas, kā arī ciemata padome savām ikmēneša tikšanās reizēm.
Celta 19. gadsimta sākumā. Iepriekšējā tika nopostīta ugunsgrēkā. Vikārs ir cienījamais Huberts Vebss. Viņš vada vietējo skautu pulciņu un amatieraktieru biedrību, kā arī pilda vikāra pienākumus arī divos tuvākajos ciematos: Fokstonā un Bīverdeilā.
Atvērta ikvienam, bet pieder golfa klubam un to uzrauga kluba darbinieki.
Bezmaksas. Lūdzam uzturēt to tīru un novietot automašīnu starp baltajām līnijām. Ikdienā to uzrauga viesnīcas darbinieki.
Pieder seram Herbertam Skotam Ficdžeimsam Fenimorholā. To vada Sendijs Beksters un viņa dēls Alans. Atvērta no 6:00 līdz 23:00. Pārdod riepas un veic auto labošanas darbus. Tālrunis: 411 111
Tā ir ciemata sirds un atrodas starp baznīcu un upi. Šeit atrodas kara memoriāls. Tā ir vieta, kur norisinās daudzi ciemata pasākumi un svētki.
Vada Martins Tompkins un viņa dēls Roberts. Taksometri pieejami visu diennakti. Tiek piedāvāts arī 8-vietīgs mini-buss un Rolls Royce limuzīns kāzu pasākumiem. Īpašas cenas no Stenstedas lidostas un prāmju piestātnes Hārvikā.
Šo zemi ciematam novēlēja Dr. Meipla tēvs savā testamentā.
Dr. Sjūzenai Grīnai ir ārsta kabinets līdzās mājvietai. Tas ir atvērts no 9:00 līdz 12:00 no pirmdienas līdz piektdienai. Viņai ir asistents Pauls Brauns – nesen ieguvis ārsta kvalifikāciju. Viņš pieņem pacientus, kad Dr. Grīna dodas uz konsultācijām slimnīcā. Lai pieteiktu vizīti, zvaniet pa tālruni 411 001. Ārkārtas gadījumos zvaniet pa tālruni 0800 000.
Viesnīcā “Europa” ir pastāvīga friziere – Fransuāzas jaunkundze. Viņas friziersalons ir atvērts darba dienās no 9:00 līdz 13:00. Viņai ciematā ir daudz klientu, kuri apmeklē viņas salonu Gleibleinā, salonu vada asistente Džozefīne. Tālrunis: 411 990
“Clippers” Gleibleinā 22 piedāvā friziera pakalpojumus vīriešiem un zēniem.
Pārdošanā ir plašs klāsts valsts un vietējā mēroga laikrakstu, kā arī pieprasītākie žurnāli. To vada Trevors Vains un viņa sieva Anne. Piedāvājumā ir milzum daudz sīklietu, piemēram, aploksnes, klades, pildspalvas, lodīšu pildspalvas, pastkartes, apsveikumu kartiņas u.t.t.
Ciemata galvenā tikšanās vieta, kas pieder Bilam Frīmenam un viņa sievai Olgai. Viņi to pārņēma pirms pieciem gadiem. Iepriekš krodziņa nosaukums bija “Elephant and Castle” un tas bija diezgan panīcis - bija nepieciešama renovācija un ieguldījumi. Pašlaik tas ir plaukstošs bizness. Bāra piedāvājumā ir karstas maltītes un aiz krodziņa ir pievilcīga āra terase ar brīnišķīgu skatu uz upi.
Gleibleinā 15. Atvērta pagājušajā gadā. Plaukstoša kafejnīca. 30 minūtes bezmaksas internets, ja iztērējat 3 mārciņas par ēdienu vai dzērienu.
Atvērta divdesmitā gadsimta trīsdesmitajos gados un to joprojām vada tā pati ģimene. Iespējams izīrēt tīrasiņu zirgus un ponijus bērniem. Neliels laukums tiek izmantots apmācībai jāšanā un lēkšanā. Kontaktpersona Dženija Valkere, tālrunis 411 321
Blakus jāšanas skolai, šeit tiek izmitināti arī skolas zirgi. Piedāvā arī tīrus staļļus ciemata iedzīvotāju zirgiem.
Plaukstošs minimārkets. Veikals pieder un to vada Sindija Vaita un viņas četri bērni. Atvērts no 6:00 līdz 18:00 katru dienu. Svētdienās no 8:00 līdz 12:00.
Neliela aptieka, kurā atrodams viss ģimenei nepieciešamais. To vada Betija un Teds Hodžesi, kas abi ir kvalificēti farmaceiti.
Ciemata pasta nodaļu Dženifera Grīna vada jau 30 gadus. Tā atvērta no 8:00 līdz 12:30 un no 14:00 līdz 18:00 darba dienās. Sestdienās un svētdienās no 8:00 līdz 12:00. Pārdošanā avīzes, žurnāli, saldumi un pastkartes. Vieta, kur iespējams uzzināt jaunākās ciemata tenkas.
Aizsargāta pret vēju, koka soliņi zem diviem vītoliem. Jauks skats uz ezeru.
Trīs tenisa korti. 3 mārciņas par pus stundu. Rezervācija pa tālruni 411 900. Raketes un bumbiņas iespējams iznomāt.
25 x 15 metri, baseins ir pieejams apmeklētājiem. Atvērts no 8:00 līdz 18:00 – no maija līdz septembrim. Vilfs Dīns, bijušais flotes seržants un kvalificēts glābējs, ir atbildīgais par drošību.
Celta 1447. gadā agrīnā gotikas stilā ar lieliskām vitrāžām logos. Jaunas ērģeles baznīcā tika uzstādītas 2004. gadā. Svētdienas dievkalpojumi ir 11:00 un 18:30. Nedēļas vidus dievkalpojumi - trešdienās plkst. 19:00.
Vasarā to īpaši iecienījušas māmiņas ar maziem bērniem.
Atrodas aiz baznīcas. Ieskauj lieliski veci koki. Maija mēnesī šeit valda krāsu bagātība ar neskaitāmām pavasara puķēm. Vieta, kur izbaudīt mieru un klusumu. Daudziem ciemata iedzīvotājiem patīk apmeklēt šo vietu.
Ciematā krustu šķērsu stiepjas gājēju celiņi. Tos kārtībā uztur skautu pulciņš.
To izmanto arī kā gājēju celiņu. Velobraucējiem jāizrāda uzmanība un iecietība pret gājējiem.
75 jūdzes gara, tā sākas Derbišīras kalnos un ietek Ziemeļjūrā netālu no Kolčesteras. Plašas iespējas sportam un atpūtai. Ciemata iedzīvotāji šeit peldas, brauc ar laivām un makšķerē.
Paliekas no sena lapu koku meža - pārsvarā ozoli un dižskābarži. Ir arī priežu un egļu platības, kas apstādītas 20. gadsimta beigās.
Sens akmens tilts, celts 14. gadsimtā. To iecienījuši fotogrāfi.
Izveidots 2002. gadā agrākajās bērnudārza telpās, lai ciematā nodrošinātu patstāvīgu uzraudzību. Darbojas visu diennakti.
Daudz un dažādi gleznaini celiņi – no meža takām līdz pastaigu celiņiem gar upi un pa lauku apvidu. Viens iecienīts celiņš ved augšup līdz pat Holinollai garām vecajām vējdzirnavām.
Nodrošina iespēju pensionāriem satikties un parunāt. Tēja un kūkas, kā arī viesorators. Jaunpienācēji vienmēr tiek laipni aicināti. Tikšanās tiek rīkotas katra mēneša pirmajā ceturtdienā agrākajā ciemata hallē.
Daļa no Jeomena fermas. Pārsvarā šeit tiek audzēti ziemas kvieši un tās ir arī aitu ganības. Viens lauks ir atvēlēts mazam piena lopu ganāmpulkam.
Piedāvā sākumskolu ciemata iedzīvotāju bērniem, vecumā no 7 līdz 11 gadiem. Bērnudārzā uzņem bērnus no trīs gadu vecuma. Vecākie bērni apmeklē vidusskolu tuvējā pilsētā. Vairums brauc ar skolas autobusu.
11. gadsimtā to izraka Ulfs, sakšu brīvzemnieks, lai aizsargātu savas aitas no vilkiem un nodrošinātos ar zivīm piektdienās. Aizsarggrāvji ir plaši sastopami daudzās viduslaiku fermās šajā apvidū.
Kopš 1715. gada tajā saimnieko Etlstonu ģimene. Pašlaik tā ir jaukta tipa saimniecība, kas audzē dārzeņus, cūkas un mājputnus.
Izveidots 1923. gadā, lai pieminētu ciemata iedzīvotājus, kas zaudēja dzīvību Pirmajā pasaules karā. 1949.gadā tajā tika uzstādītas piemiņas plāksnes 1939.-1945. gadā bojā gājušajiem.
Dāvinājis ciemata iedzīvotājs savas mazmeitas piemiņai, kura noslīka upē laivu negadījumā 2005. gadā. Viesmīlīgs patvērums tiem, kurus publiskajos dārzos pārsteigusi vasaras lietusgāze.
Atrodas laivošanas ezera pašā vidū, to klāj eksotiska augu valsts, kas savukārt piesaista pārsteidzošu savvaļas dzīvnieku dažādību. Lieliska vietiņa mierīgam piknikam, relaksējoties plakandibena laivā.
Iecienījuši vecāki ar maziem bērniem. Nav ieteicams bērnus šeit atstāt bez uzraudzības.55
Ērti izvietotas upes malā. Ļoti iecienītas makšķernieku vidū.
Pārsvarā iecienīts bērnu vidū, jo tur ir tikai mazas zivtiņas. Tas tiek papildināts ar sīkām zivtiņām un varžu ikriem.
Vairākiem fermeriem ciematā ir aitu ganāmpulki. Pārsvarā šeit sastopamas „Longhorn” vai „Hardwick”šķirnes aitas, taču Dr. Meiplam Greindžfārmā ir „Jacob” šķirnes ganāmpulks, kas atpazīstams ar to melno, balto, pelēko un brūno vilnu un to, ka avīm ir ragi.
Sākas pie ciemata veikala Vestlendroudā, ciemata centrā, ved garām konditorejai, veidojot gandrīz pilnīgu apli.
Sākas pie ciemata veikala un ved ārpus ciemata gar laivošanas ezeru.
Tas ir galvenais ceļš cauri ciematam. Tas sākas no Buklendas rietumos un ved līdz Bredfīldas bīskapijai dienvid-austrumos.
Daži no šiem zirgiem pieder jāšanas skolai un tiek izmantoti, lai apmācītu jaunos jātniekus, kā arī tos var noīrēt ikviens interesents. Pārējie zirgi pieder ciemata iedzīvotājiem, kas maksā par zirgu izmitināšanu staļļos.
Tās ir “Dairy Shorthorn”, populāra liellopu šķirne, ko audzē piena ražošanas vajadzībām. Šis ganāmpulks pieder Dr. Meiplam Greindžfārmā.
Tās ir īpašas šķirnes cūkas - “Gloucester Old Spot”. Tām raksturīgi melni plankumi, un tās izskatās pārsteidzoši. Cūkas pieder Džokam Makdonaldam Jeomena fermā.
Lai gan atvērts tikai pagājušajā gadā, veikals jau ir kļuvis par ciemata IT kopienas centru. Veikalā atrodams plašs datoru, klēpjdatoru un viedtālruņu lietojumprogrammu klāsts, tiek piedāvāts arī augsti novērtēts remonts un atjaunināšanas pakalpojumi.
Džila un Džons Kingi vada ļoti rosīgu kulinārijas veikalu, piedāvājot pārsteidzoši plašu klāstu kārdinošu gardumu.
Krāšņa Elizabetes laikmeta muiža, kas celta 1594. gadā. Tās plašā teritorija ietver meža platību ar briežu ganāmpulku. Pieder bijušajam vēstniekam seram Herbertam Skotam-Ficdžeimsam. Tā bijusi ģimenes mītne kopš 1785. gada. Viņš audzē zirgus un ir lieliskas gleznu un senu šaujamieroču kolekcijas īpašnieks. Bijis arī olimpiskais slēpotājs.
New created at 2015-08-29 @ 49:48
Vada Terijs un Kerola Vebsteri. Atvērts katru dienu no 12:00 līdz 14:00 un no 18:30 līdz 22:00.
Gluži kā ugunsdzēsēju stacijā, arī šeit darbojas brīvprātīgie. Viens cilvēks dežūrē pastāvīgi.
Kopš sava tēvoča, Otrā pasaules kara jūras flotes virsnieka, nāves to vada Džils Fairveters.
Daļa no Kāslfermas, kas ievērojama ar to, ka nodarbojas ar jaukto lauksaimniecību.
Populārs centrs, kur sabiedrības pārstāvji var apspriest problēmas un saņemt padomu.
Veikals, kur var atstāt kādu lietu, kā galvojumu mazam aizdevumam. Lieta tiek atgriezta, kad samaksā aizdevumu. Iespējams arī saņemt naudu par lietu, kas vairs nav vajadzīga un veikala darbinieks to pārdos. Lombardi agrāk bija ļoti izplatīti, taču tagad vairums no tiem tiek pārņemti mazumtirdzniecības tīklā un tos mēdz arī saukt par naudas apmaiņu.
Džo Čards ir eksperts jumtu klāšanā agrāko laiku stilā. Viņš izmanto Norfolkas niedres, kas stāv 70 gadus, tā vietā, lai izmantotu lētākos kviešu salmus, kas jāmaina pēc 40 gadiem. Viņš vienmēr nosedz jumtu ar smalku stiepļu sietu, lai atturētu putnus veidot ligzdas jumta klājumā.
New hotspot created at 2015-08-29 @ 10:29
New hotspot created at 2015-08-29 @ 11:33
Nesen atjaunotas ģērbtuves peldbaseina apmeklētājiem. Dušas, tualetes, sauna un burbuļvanna. Dvieļus iespējams noīrēt pie apkalpojošā personāla.
Sākotnēji šeit uz nakti tika ieslodzīti ciemata mieru traucējošie dzērāji. Pašlaik šeit atrodas policijas iecirkņa ārkārtas ģenerēšanas sistēma.
Tās sastāv no nojumēm siena uzglabāšanai, ar nosegtu platību lopbarības glabāšanai liellopiem, kā arī specializētai barībai Dr. Meipla audzētajiem eksotiskajiem dzīvniekiem.
Māja, kurā Dr. Meipla māte dzīvo ar saviem sešiem kaķiem. Māja vienmēr bijusi daļa no Greindžfārmas.
To pagājušajā gadā atvēra Deizija un Džosija Stounas – divas māsas, kas nespēja atrast piemērotu darbu pēc universitātes beigšanas. Viņas saņēma aizdevumu no sava tēvoča, lai segtu biznesa uzsākšanas izmaksas.
Klāra Bensone vijoles privātstundas pieaugušajiem pasniedz ziemas dārzā pie savas mājas.
Koka ēka, kurā skautiem notiek iknedēļas sanāksmes.
Šeit Greindžfārmas iemītnieki glabā sienu saviem dzīvniekiem. Te uzglabā arī kukurūzu un cita veida dzīvnieku barību.
Hjū Palmers ir vietējās skolas direktors. Viņš ir atbildīgais par skolu kopš 2004. gada.
Dr. Fensis Rīds un viņa sieva Ketija abi ir veterinārārsti. Viņa pārziņā ir fermas dzīvnieki, viņas - mājdzīvnieki. Viņai ir mazs ezītis, kas kļuva par bāreni, kad tā māti nobrauca traktors. Ezīti sauc par Hočiviči, kas ir tradicionāls ežu vārds Norfolkā - ārstes dzimtajā apgabalā.
Pensionēts arheoloģijas nozares profesors no Franču Universitātes, kurš ir cieši saistīts ar arheoloģiskajiem izrakumiem vietējās ķeltu apmetnēs.
Bobs Roberts, gluži tāpat kā to pirms viņa darīja viņa tēvs, labo ciemata iedzīvotāju zābakus un kurpes. Viņš to dara jau gandrīz 50 gadus.