CHOOSE LANGUAGE
Notification 2
Nádherné alžbětinské sídlo postavené v roce 1594. Na rozsáhlých pozemcích se nacházejí i lesy se stádem jelenů. Sídlo je vlastněno sirem Herbertem SCOTT-FitzJamesem, bývalým velvyslancem. Je to rodinné sídlo už od roku 1785. Majitel zde chová koně a má skvělou sbírku obrazů a starých střelných zbraní. Dříve byl také olympijským lyžařem.
Starověký kamenný most postavený ve 14. století. Oblíben u fotografů.
Byl postavený v roce 1447 v raně gotickém slohu s úžasnými vitrážemi. Nové varhany byly nainstalovány v roce 2004. Nedělní bohoslužby v 11:00 a 18:30. Bohoslužba v týdnu ve středu v 19:00 hodin.
Větrný mlýn postavený v roce 1785. Částečně poškozen požárem v roce 1885. Obnoven 1905. Mlel obilí pro celou obec, byl v provozu až do roku 1988. Překrásný výhled z horního patra. Vstup zdarma.
Byl postaven v roce 1990 a rekonstruován v roce 2004. Je zde 20 dvoulůžkových a 12 jednolůžkových pokojů, restaurace, krytý bazén se saunou, stolní tenis a squashový kurt. Wifi zdarma. Majitelé a provozovatelé Jane a Tarquin Pettifer.
Některé z těchto koní patří jízdárně a využívají se k výcviku začínajících jezdců nebo k pronajmutí zájemcům. Ostatní jsou v soukromém vlastnictví lidí z obce, kteří si platí za ustájení.
Pozůstatky starého listnatého lesa - především dubů a buků. Také místa s výsadbou borovic a jedlí z druhé poloviny 20. století.
Široká škála malebných stezek od lesních stezek až po procházky podél řeky a krajinou. Oblíbená stezka vede až k Holly Knoll kolem starého větrného mlýna.
Blízko návsi, zdarma. Otevřené stále. Jsou udržovány v naprosté čistotě Mickem Roperem.
Malá krytá zastávka byla postavena nedávno pro pohodlí cestujících
Je otevřen pro návštěvníky za malý denní poplatek. Roční členství je £ 25. Je zde bar a malá restaurace. Sekretářka Penelope York. Tel: 411 222
Je přístupné pro veřejnost, ale patří golfovému klubu a je spravováno jeho zaměstnanci.
Bludiště bylo postaveno na počátku patnáctého století, první zmínka byla nalezena v právním dokumentu ze srpna 1435. Na rozdíl od bludištˇ z živých plotů, kde se lidé mohou ztratit, toto je ojedinělý příklad bludiště z cihel.
Je také používána jako stezka pro pěší. Cyklisté musí dávat pozor na chodce.
Využívají ho převážně děti, protože jsou v něm pouze malé ryby. Je stále doplňován rybím a žabím potěrem.
Pozemek byl věnován obci otcem doktora Maplea podle jeho poslední vůle.
Darovaný místním občanem na památku své vnučky, která se utopila při plavbě na loďce po řece v roce 2005. Vítané útočiště pro ty, kteří jsou ve veřejných zahradách zaskočeni letním deštěm.
Tři tenisové kurty. Poplatek je 3 £ za půl hodiny. Chcete-li si rezervovat kurt, volejte 411 900. Rakety a míčky si lze zapůjčit na místě.
Chráněné před větrem a opatřené dřevěnými lavicemi pod dvěma vrbami. Pěkný výhled na jezero.
Jsou pohodlně umístěna na břehu řeky. Hojně je využívají rybáři.
Nachází se uprostřed jezera, je pokrytý exotickou vegetací, která přitahuje úžasnou škálu divoce žijících zvířat. Je ideálním místem pro klidný piknik na loďce.
Část jezera je ohrazena, aby se zabránilo střetům mezi plavci a loděmi. K dispozici je malý dřevěný skokanský můstek na ostrově a na prámu uprostřed. Jezero není hluboké více než 4 stopy.
Krásné jezero s ostrovem Paradise Island uprostřed. Lze zde zapůjčit různé typy lodí. Pokud si chcete rezervovat loďku a Fred není přítomen, volejte 411 567. Část jezera je vyhrazená pro plavce.
Fred má otevřeno od 9:00 do 17:00 po většinu dní, pokud je dobré počasí: květen až září Tel: 411 567
£ 2,50 za hodinu. Ideální pro piknik Paradise Island uprostřed jezera. K zapůjčení od 8:00 do 18:00 každý den za pěkného počasí. Nutno rezervovat předem, volejte Freda: 411 576
Je provozována dobrovolníky. Ve službě je stále jeden hasič.
Nachází se vedle jízdárny. Jsou zde ustájeni koně. Také zde poskytují ustájení pro privátní koně lidí z obce.
Zdarma pro veřejnost. Prosíme, udržujte ho v čistotě a parkujte mezi vyznačenými bílými pruhy. Parkoviště je pod dohledem hotelového personálu.
Zdarma k dispozici pro veřejnost. Rámy jízdních kol musí být připevněny k nosné konstrukci stojanu silným řetězem se zámkem.
Oblíbené centrum, kam místní mohou přijít prodiskutovat své problémy a nechat si poradit.
Jill a John Kingovi velmi aktivně provozují lahůdky, které nabízejí úžasnou škálu lahodných dobrot.
"Clippers" na adrese 22 Glebe Lane nabízí pánské kadeřnické služby.
George Oaktree pracuje v obci ve své kovárně už více než 50 let, stejně jako před ním jeho otec a dědeček. Je vždy je připraven pomoci, se sarkastickým úsměvem a jiskrou v oku rád vypráví lechtivé historky. Umí veškeré práce se železem a dokáže opravit téměř cokoliv.
Nachází se na adrese 15 Glebe Lane. Byla otevřena v loňském roce. Prosperující kavárna. Internet na 30 minut zdarma, pokud zkonzumujete pokrmy nebo nápoje v hodnotě £3.
Byla otevřena loni, nyní je centrem místních počítačových nadšenců. Nabízí širokou škálu aplikací pro počítače, notebooky a chytré telefony, nabízejí i velmi oceňovanou službu - opravy a aktualizace.
Provozován Terrym a Carol Websterovými. Otevřeno každý den od 12:00 do 14:00 a od 18:30 do 22:00.
Popelnice na plasty, kuchyňský odpad, papíry a kovy.30
Koná se první sobotu v měsíci. Můžete si koupit nebo prodat cokoliv, co je legální. Trh pro kutily. Každý, kdo chce něco prodat, si zde může zaparkovat auto a z kufru nabízet své zboží. Kontaktujte pořadatele, Sandy Baxter, čerpací stanice. Tel: 411 555
Vlastněná sirem Herbertem Scott-Fitzem z James Fennimore. Provozována Sandy Baxterovou a jejím synem Alanem. Otevřeno od 6:00 do 23:00 hod. Prodávají pneumatiky a nabízejí opravy aut. Tel: 411 111
Nabízí pravidelnou autobusovou dopravu do okolních měst a vesnic. Jízdní řády jsou vyvěšeny vedle automatů na jízdenky. Obsluha je zde od 7:00 do 11:00 hodin. www. ruralbusesco.uk Tel: 411 888
Provozuje ji Giles Fairweather po smrti svého strýce, který sloužil jako námořní důstojník během druhé světové války.
Část zámecké farmy, která preferuje smíšené hospodářství.
Je to plemeno Dairy Shorthorn, oblíbený druh chovaný na mléko. Toto stádo patří doktoru Mapleovi z farmy Grange.
Je ve vlastnictví rodiny Ethlestonových od roku 1715. Nyní se zde pěstuje zelenina a chovají prasata a drůbež.
Jedná se o zvláštní druh prasat nazývaný Gloucester Old Spot. Mají nápadné černé skvrny a mají výrazný vzhled. Patří Jockovi McDonaldovi ze zemanské farmy.
Používá ho místní škola. Místní fotbalové mužstvo tady hraje každou sobotu. Může zde hrát kdokoliv, pokud je hřiště právě volné.
Dříve se zde zavírali přes noc opilci. Dnes zde sídlí policejní operační středisko. 4
Byla zřízena v roce 2002 v bývalé školce, aby zajistila trvalý dohled nad obcí. V provozu non-stop.
Byla založena v roce 2008 Olgou a Feodorem Antonovými. Zaměřuje se na ruštinu a angličtinu pro cizince.
Byl vyhlouben v 11. století Ulfem, saským zemanem, který chtěl takto chránit své ovce před vlky a vždy v pátek dodávat ryby. Příkopy jsou společným rysem mnoha středověkých farem v této oblasti.
Leží za kostelem. Jsou tam krásné staré stromy. V květnu je tam k vidění spousta barev a jarních květin. Je to útočiště klidu a míru. Vesničané sem rádi chodí posedět.
Postavená na počátku 19. století. Předchozí fara byla zničena požárem. Vikářem je Hubert Webb. Vede místní skautský oddíl a ochotnické divadlo. Také slouží mše ve dvou sousedních obcích: Foxton and Beaverdale.
Statek ze 16. století, vlastnil ho doktor Maple. Je ve vlastnictví této rodiny 150 let. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout starověký příkop a rodinnou sbírku vzácných zvířat. Tel: 411 500
Budovy mají patro, kde se skladuje seno, v přízemí je uloženo krmivo pro dobytek a různé potřeby pro exotická zvířata, která chová doktor Maple.
Osázený jabloněmi a hrušněmi, je součástí farmy Grange. Na začátku května, když kvetou stromy, nabízí nezapomenutelný zážitek. K dostání i na pohlednicích, v prodeji na poště.
Dům, ve kterém žije postarší matka doktora Maplea se šesti kočkami. Tento dům byl vždy součástí farmy Grange.
Zde se nahoře skladuje seno pro zvířata z farmy Grange. Dole jsou uloženy snopy kukuřice a krmivo pro zvířata.
Nejvyšší bod v obci. Oblíbené místo pro sáňkování v zimě. Krásný výhled na okolní krajinu. Dřevěné lavičky a malý altán. V blízkosti se nachází větrný mlýn.
Doktorka Susan Greenová má ordinaci sousedící s jejím domem. Je otevřena od 9:00 do 12:00 od pondělí do pátku. Její asistent Paul Brown získal nedávno lékařskou atestaci. Zastupuje doktorku Greenovou, pokud je na návštěvách u pacientů. Chcete-li si dohodnout schůzku, volejte 411 001. V naléhavých případech volejte 0800 000.
Vede od místního obchodu na Westland Road v centru obce, dále kolem cukrárny, téměř obkrouží celou obec.
Nabízí celou řadu celonárodních a místních novin a časopisů. Provozována Trevorem Vinem a jeho manželkou Anne. Prodávají se zde také drobnosti jako obálky, sešity, pera, propisky, pohlednice, přání k narozeninám atd.
Provozována Martinem Tompkinsem a jeho synem Robertem. K dispozici 24 hodin denně po celý týden. Nabízí také osmimístný minibus a svatební limuzínu Rolls Royce. Speciální slevy na dopravu na letiště Stansted a ke stanici trajektu v Harwich.
Teenageři od 12 do 17 let jsou srdečně zváni. Otevřeno každý večer od 18:00 do 21:00. V sobotu od 14:00 až do 21:00. Provozují ho Nancy a Roger Freemanovi, jejich rodiče provozují Kingfisher
Hugh Palmer je ředitel místní školy. Řídí školu už od roku 2004.
Hotel Europa má stálou kadeřnici, slečnu Francoise. Její kadeřnictví je otevřeno v pracovní dny od 9:00 do 13:00. V obci má mnoho zákazníků. Tel: 411 990
Prosperující mini-market. Vlastněn a provozován Cindy White a jejími čtyřmi dětmi. Otevřeno denně od 6:00 do 18:00. V neděli od 8:00 do 12:00.
Byla otevřena loni, provozují ji Daisy a Josie Stone, dvě mladé sestry, které nemohly po dokončení univerzity najít zaměstnání. Na rozjezd prádelny si vzaly půjčku od svého strýce.4
Clara Benson nabízí hodiny houslí pro dospělé v hudební škole připojené k jejímu domu.
Joe Chard je odborník na starodávné pokrývání střech. S oblibou používá Norfolkský rákos, který vydrží 70 let, místo levnější pšeničné slámy, která se musí vyměnit už za 40 let. Vždycky pokryje střechu také jemnou sítí, která zabraňuje ptákům stavět na doškové střeše hnízda.
Malebná řada domků ze 17. století s doškovou střechou z Norfolkského rákosu.
Obec je protkána stezkami. Jsou udržovány členy skautského oddílu.
Je 75 mil dlouhá, pramení v kopcích Derbyshire a vlévá se do Severního moře poblíž Colchesteru. Poskytuje spoustu příležitostí pro sport a rekreaci. Místní ji využívají ke koupání, vyjížďkám na lodích a rybaření.
Provozuje ho farmářova manželka Jill Yates na farmě Oaktree. Prodává ze dvora farmářské produkty jako vejce, ovoce a zeleninu a také domácí džemy a omáčky. Otevřeno 10:00 až 12:00 pondělí - sobota.
Postavená v roce 1945 na památku ukončení druhé světové války. Využívána mládežnickým klubem, skautským oddílem a obecním zastupitelstvem pro jejich zasedání.
"Belinda " – otevřeno denně od 9:00 do 17:30. V neděli zavřeno. Pečou zde vlastní pečivo a zákusky. Jejich krémové dortíky jsou známé široko daleko. Přijďte včas, jsou hned pryč. Nebo si objednejte po telefonu: 411 633
Doktor Fances Reed a jeho manželka Kathy jsou oba veterináři. On se specializuje na hospodářská zvířata, ona ošetřuje domácí zvířata. Její domácí mazlíček je malý opuštěný ježek, kterému přejel matku traktor. Říká mu Hotchiwitchi, což je tradiční jméno pro ježka v Norfolku, kde vyrůstala.
Nabízí základní vzdělání dětem z obce. Věk dětí 7-11. Školka přijímá děti od 3 let. Starší děti chodí na střední školu v sousedním městě. Většina dětí cestuje školním autobusem.
Fred West zde žije 40 let. Dělá výrobky ze dřeva pro všechny místní. Dělá řezbářské práce a dřevěné ozdobné předměty na zakázku. Také prodává on-line. Tel: 411 777 www. carvedgifts.eu
Poskytuje důchodcům příležitost setkat se a popovídat si. K dispozici je čaj a zákusky, hostují zde přednášející. Noví příchozí jsou vítáni. Scházejí se první čtvrtek v měsíci v bývalé obecní síni.
Dřevěná stavba, kde se skauti každý týden setkávají.
Stejně jako požární stanice je obsluhovaná dobrovolníky. Vždy je ve službě jeden člověk.
Část zemanské farmy. Většinou se zde pěstuje ozimá pšenice a pasou se ovce. Jedno pole je vyčleněno pro malé stádo dojnic.
Několik zemědělců v obci chová ovce. Většina chová ovce Longhorn nebo Hardwick, ale doctor Maple z farmy Grange má stádo ovcí Jacob, které jsou okamžitě rozpoznatelné podle barvy rouna – černo- bílo-šedo-hnědé a i samice ovce mají rohy.
Byla otevřena v roce 1930 a je provozována stále stejnou rodinou. Lze si zapůjčit plnokrevníky a poníky. Malý jezdecký areál se využívá pro výuku drezúry a skoků. Obraťte se na Jenny Walker na čísle 411 321.
Místní jízdní řád je vyvěšen v zastřešené zastávce autobusu. Loni byla přidána lavička.
Zahrada je přístupná veřejnosti. Rozsáhlé trávníky a exotické záhony. Na některých starých stromech sídlí rodiny červených veverek.
Tradiční centrum obce mezi kostelem a řekou. Je zde památník připomínající válku. Konají se zde obecní slavnosti.
Toto místo pro setkávání místních vlastní Bill Freeman a jeho žena Olga. Převzali tuto hospodu před téměř pěti lety. Tenkrát se hospoda jmenovala Elephant and Castle, byla velmi zchátralá a potřebovala rekonstrukci. Nyní je z toho prosperující podnik. Nabízejí teplá jídla u baru a vzadu mají pěknou terasu s krásným výhledem na řeku.
Malá lékárna uspokojí potřeby běžné rodiny. Provozují ji Betty a Ted Hughes, oba jsou kvalifikovaní lékárníci.
Poštu v obci provozuje Jennifer Green už 30 let. Otevřeno ve všední dny od 8:00 do 12:30 a od 14:00 do 18:00. Soboty a neděle od 8:00 do 12:00. Prodávají se zde noviny, časopisy, sladkosti a pohlednice. Dovíte se zde nejnovější drby.
Bazén s rozměry 25 na 15 metrů. Bazén je pro veřejnost zdarma. Otevřeno od 8:00 do 18:00 - od května do září. Bezpečnost zajišťuje Wilf Dean, bývalý námořní důstojník a kvalifikovaný záchranář.
Oblíbené v létě, pro matky s malými dětmi.
Postaven v roce 1923 na památku místních občanů, kteří položili své životy v první světové válce. V roce 1949 byly přidány plakety těm, kteří padli od roku 1939 do 1945.
Obchod, kde můžete něco zastavit za malou půjčku. Zastavená věc je vrácena po splacení půjčky. Případně zde můžete získat peníze za něco, co už nepotřebujete a zastavárník to za vás prodá. Zastavárny byly dříve běžné, ale mnoho z nich se nyní přejmenovalo na cash-converter.
Nově zrekonstruované šatny u bazénu. Sprchy, toalety, sauna a vířivka. Ručníky si lze zapůjčit u obsluhy.
Je to hlavní silnice vedoucí přes celou obec. Vede z Buckland na západě až k Bradfield Episcopi na jihovýchodě.
Začíná u místního obchodu a vede ven z vesnice kolem jezera.
Oblíbený rodiči malých dětí. Děti by se zde neměly nechávat bez dozoru.