CHOOSE LANGUAGE
Notification 2
1594 yılında yapılmış Elizabeth dönemine ait muhteşem bir yapıdır. Geyik sürülerinin bulunduğu ormanlık alanı vardır. Eski büyükelçi Herbert Scott-FitzJames’e aittir. 1785 yılından beri ailesiyle oturmaktadır. At besler ve resim ve eski ateşli silahlar koleksiyonuna sahiptir. Eskiden olimpik kayakçıydı.
Genelde kayın ve meşe ağaçlarından oluşan ormandan geriye kalan alan. Ayrıca çam ve köknar ağaçları da 20. yüzyılda dikilmiştir. 03
Bisiklet yolundan gezinti yollarına nehir kenarından kırsal alana doğru bir çok fotoğraflık patikadan oluşmuştur. Yollardan biri Holly Knoll’u geçerek eski rüzgar değirmenine gider.
Çim parkına çok yakındır ve ücretsizdir. Her zaman açıktır. İtfaiye deki Mick Roper tarafından temiz tutulur.
Yolcuların rahatı için kapalı bir durak daha yeni yapılmıştır.
14. yüzyılda yapılmış eski bir taş köprüdür. Fotoğrafçılar tarafından çok sevilen bir yerdir.
Patika olarakta kullanılır. Bisiklet sürücülerinden yayalara karşı özen ve dikkat göstermesi istenmektedir.
Ufak bir günlük ücretle halka açıktır. Yıllık üyelik 25£’dır. Barı ve ufak bir restoranı vardır. Sekreter Penelope York. Tel: 411 222
Halka açıktır fakat Golf kulübüne aittir ve oranın çalışanları tarafından denetlenir.
15. yüzyılda yapılmıştır ve yasal belgede 1435 Ağustos ayı olarak belirtilmiştir. İnsanların kaybolabileceği çitten yapılmış labirentlerin aksine az rastlanan birbirine geçen tuğla patikalardan oluşmuştur.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 40:17
Grange çiftliğinin hayvanlarının samanlarını koydukları yerdir. Mısır ve diğer hayvan yemleri de burada tutulur.
Dr Maple’nin yaşlı annesinin 6 kedi ile beraber kaldığı evdir. Her zaman Grange çiftçiliğinin bir parçası olmuştur.
Grange çiftliğinin bir parçasıdır, elam ve armut ağaçları vardır. Mayıs ayının başında ağaçlar çiçek açınca manzarası unutulmazdır. Kartpostallara resmedilir ve postanede satılır.
Koyunlarını kurtlarda korumak ve Cuma günleri balık tutmak için 11. yüzyılda Sakson Ulf tarafından inşa edilmiştir. Bu bölgedeki çiftliklerde ortaçağ hendekleri oldukça yaygındır.
16. yüzyıldan kalma çiftlik evinin sahibi Dr Mapledır. Been de 150 yıldır aynı ailededir. Eski kale hendeğini ve çiftlikte nadir bulunan hayvan türlerini görmeye gelen ziyaretçiler hoş karşılanırlar. Tel: 411 500
Samanlıktan ve büyükbaş hayvanların bulunduğu alandan oluşur ve Dr Maple egzotik hayvanları için özel bir yerde vardır.
19. yüzyılda yapılmıştır. Bir önceki yangında tahrip olmuştur. Papaz Hubert Webb oturur. Yerel izcilik kulübünü ve amatör drama topluluğunu çalıştırır. Ayrıca iki yakın köyde de ayin yapar: Foxton ve Beaverdale.
Kilisenin arkasında bulunur. Eski ağaçlar vardır. Mayıs ayında ilkbahar çiçeklerinin yoğun olduğu renk cümbüşü vardır. Huzur ve sükûnet mekanıdır. Birçok köylü burada oturmayı sever.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 46:28
Oaktree çiftliğinin sahibinin eşi Jill Yates tarafından işletilir. Köy ürünleri satar yumurta meyve ve sebze gibi. Ayrıca ev yapımı reçeller ve soslarda bulunur. Pazartesiden Cumartesiye saat 10:00’dan 12:00’a kadar açıktır.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 47:45
Bill Freeman ve eşinin sahibi olduğu kasabanın buluşma noktasıdır. Yaklaşık elli yıldır işletmektedirler. O zamanlar adı Fil ve Kale idi, bitik vaziyette yenilenmeye ve kara geçmeye ihtiyacı vardı. Şimdi ise cazip bir işletme. Barda sıcak yemek servis yapıyorlar ve arkada nehre doğru bakan güzel bir manzarası olan veranda bulunuyor.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 48:54
Kilise ve nehir arasında bulunur ve köyün kalbidir. Savaş anıtı buradadır. Köy şenliklerinin ve törenlerinin yapıldığı yerdir.
1923 yılında Birinci Dünya Savaşında hayatını kaybedenlerin anısına yapılmıştır. 1939-1945 yıllarında ölen köylüleri de anmak için 1949 yılında eklemeler yapılmıştır.
25’e 15 metre ebatlarında halka açık ücretsiz bir havuzdur. Mayıs’tan Eylül’e saat 8:00’dan 06:00’a kadar açıktır Wilf Dean eski deniz subayı ve uzman cankurtarandır, güvenliği sağlamakla sorumludur.
Soyunma odaları yüzme havuzu için yeni düzenlenmişlerdir. Duşlar, tuvaletler, sauna havuz vardır. Havlular görevliden kiralanabilir.
1990 yılında yapılmış 2004 yılında yenilenmiştir. 20 çift kişilik ve 12 tek kişilik odası ve restoranı vardır. Sauna ile beraber kapalı yüzme havuzu vardır. Masa tenisi odası ve duvar tenisi vardır. Ücretsiz wifi. Sahipleri ve işletmecileri Jane ve Tarquin Pettifer’dır.
Halka açıktır. Yoğun çimen egzotik çiçekler vardır. Bazı tarihi ağaçlar kırmızı sincap ailesi için bir evdir.
Birçok ailenin ihtiyacını karşılayan ufak bir eczanedir. Uzman eczacı olan Betty ve Ted Hughes tarafından işletilir.
30 yıldır Jennifer Green tarafından işletilen köy postanesidir. Hafta içi 8.0 - 12.30 arası ve 2.0’dan 6.0’ya kadar açıktır. Cumartesi ve Pazar 08:00-12:00 arası açıktır. Gazete, dergi, tatlı ve resimli kartpostalalar satar. Ayrıca en son dedikoduların duyulduğu yerdir.
Anneler ve çocukları için yazın çok popülerdir.
Rüzgardan korunaklıdır ve ağaçların altında tahta masalar vardır. Göle karşı güzel manzarası vardır.
Nehir kenarında uygun bir yerdir. Genelde balıkçılar tarafından kullanılır.
Gölün ortasında yer alır. Bir çok vahşi yaşam türünün ilgisini çeken egzotik bitkilerle kaplanmıştır. Dinlenmek ve piknik yapmak için ideal bir yerdir.
Gölün bir bölümü kazalara önlem alarak yüzücüler için iple ayrılmıştır. Ada ufak bir tahta dalış trampleni ve ortada bir sal vardır. Göl 4 feet (1.2metre) den daha fazla derin değildir.
Ortasında Cennet adası bulunan çok hoş bir su alanıdır. Birçok bot çeşidi kiralanabilir. Eğer Fred yoksa 411 567 bot ayırtmak için arayabilirsiniz. Gölün bir bölümü iplerle yüzücüler için ayrılmıştır.
Fred iyi olduğu zamanlar Mayıs ayından Eylül ayına kadar sabah 09:00’dan akşam 05:00’a kadar ordadır. Telefonu: 411 567
Saati £2.50£dır. Cennet adasında piknik için uygundur. Sat 08:00 ve 06:00 arası hava izin verirse uygundur. Rezervasyon için Fred’I arayınız: 411 576
Genelde çocuklar tarafından ziyaret edilir sadece ufak balıklar bulunur. Yavru balıklar ve kurbağa balıkları zaman zaman ilave edilir.
Arazi Dr Maple’nin babasının vasiyeti üzerine köye bağışlanmıştır.
Üç tane tenis kortu vardır. Yarım saati 3£ dır. Rezervasyon için 411 900 numarayı arayınız. Raketler ve toplar da kiralanabilir.
2005 yılında Bot kazasında torununu kaybeden bir köylü tarafından torunu ansına yapılmıştır. Yaz yağmuruna yakalanan ziyaretçiler için güzel bir sığınma alanıdır.
Güvenlik için bir eşyanızın ufak bir ücret karşılığı verebildiğiniz bir çeşit dükkandır. Ücreti ödeyince tekrar yenileniyor. Yada ihtiyacınız olmayan bir şeyi getiriyorsunuz
Küçük çocuğu olanlar için güzel bir yerdir. Fakat çocuklar denetimsiz bırakılmamalıdır.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 04:50
1930larda açılmıştır aynı aile tarafından işletilmektedir. Kiralık safkan atlar ve çocuklar için midilliler vardır. Atlama ve koşum bağlamanın öğretildiği ufak binicilik alanı vardır. Jeny Walker ile iletişime geçin: 411 321
Binicilik okulunun yanında bulunur. Atların kaldığı yerdir. Ayrıca köylülerin atları için temiz ahır hizmeti sunar.
Atların bazılarının sahibi Binicilik Okuludur ve öğrencilerin eğitimi için kullanılır yada ilgilenenlere kiralanır. Diğerleri de köylülere aittir bakım için ahıra konmuşlardır.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 07:08
Gönüllüler tarafından oluşturulmuştur. Bir itfaiyeci her zaman nöbettedir.
Aynı itfaiye gibi gönüllüler çalışır. Her zaman biri nöbettedir.
İzcilerin haftalık toplantılarını yaptıkları ağaç kulübedir.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 09:46
Terry ve Carol tarafından işletilir. Her gün saat 12:00 dan 02:00 ve 06:30 dan 10:00 a kadar açıktır.
Daha geçen sene açılmıştır, köyde bilişim ile uğraşanların toplanma merkezidir. Bilgisayar, diz üstü bilgisayar, akıllı telefon üzerine geniş bir yelpazeye sahiptirler ayrıca tamir ve güncelleme hizmeti de sunarlar.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 11:40
Glebe Lane no 15 dedir. Geçen sene açılmıştır. Büyüyen bir kafedir. Yemeğe ve içeceğe 3£ harcarsanız, 30 dakikalık ücretsiz internet vardır. 33
George Oaktree babası ve dedesi gibi 50 yıldır köyde çilingir olarak olarak çalışıyor. Buruk bir gülümseme, terbiyesiz hikayeleri ve gözündeki parıltı ile yardıma her zaman hazırdır. Çok karmaşık demir işleri yapabilir ve her türlü tamiratı yapar.
Glabe Lane deki 22 nolu binada bulunan “Clippers” erkeklere ve erkek çocuklarına saç kesim hizmeti sunar.
Jill ve John King ağzımızı tatlandıran bir çok ürün satan şarküteri işletmektedirler.
Fred West 40 yıldır burada yaşıyor. Köydeki herkesin mobilya işlerini yapar. Sipariş üzerine tahta oymalar ve süslemeler yapar. Ayrıca internet üzerinden de satış yapar. Tel: 411 777. www,carvedgifts.eu
New hotspot created at 2017-04-23 @ 15:49
Kapalı alanın altında yerel saat ile otobüs zamanları gösterilmiştir. Geçen sene bir tane bank eklenmiştir.
7-11 yaş aralığındaki çocuklara eğitim imkânı sağlar. Anaokulu 3 yaşından itibaren çocukları kabul eder. daha büyük çocuklar ortaokula ve liseye yakındaki kasabaya gider. Çoğu servis ile gider.
Dr Fances Reed ve eşi Kathy ikisi de veterinerdir. Frances çiftlik hayvanları ile ilgilenirler. Kathy evcil hayvanları ile ilgilenir. Kendi evcil hayvanı annesi traktör tarafından ezilen yetim yavru bir kirpidir. Adı yetiştiği yer olan Norfolkta kirpilere geleneksel olarak verilen isim olan Hotchiwitchi’dir.
“Belinda’s” sabah saat 09:00 dan akşam saat 05:30’a kadar açıktır. Kendi ekmek ve keklerini pişirir. Kremalı tartı bir çok kimse tarafından bilinir. Sabah erkenden gitmek iyidir, çünkü erkenden bitiyor. Yada telefonla evlere sipariş verebilirsiniz: 411 633
New hotspot created at 2017-04-23 @ 19:13
New hotspot created at 2017-04-23 @ 19:46
New hotspot created at 2017-04-23 @ 20:22
Bob Roberts kendinden önce babasının yaptığı gibi köylülerin botlarını ve ayakkabılarını tamir eder. Bu işi yaklaşık elli yıldır yapıyor.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 21:39
New hotspot created at 2017-04-23 @ 22:16
Birçok yerel ve ulusal gazeteleri ve ünlü dergileri satılır. Trevor Vine ve eşi Anne tarafından işletilir. Zarf, defter, kalem, resimli kartpostal, doğum günü kartı gibi ufak kırtasiye malzemeleri de satılır.
Dr Susan Green’in muayenehanesi evine bitişiktir. Pazartesiden Cumaya saat 09:00 ve 12:00 arası açıktır. Asistanı Paul Brown yeni mezun olmuş bir doktordur. Dr Green hastaneye gittiğinde onun yerine bakar. Randevu için 411 001 ‘i arayın. Acil durumlar için 0800 000’ı arayın.
Köyün merkezinde Köy bakkalından Westland yoluna kadar gider, etrafında pastaneler vardır neredeyse bir daireyi tamamlar.
Okul tarafından kullanılır. Cumartesi günleri köy takımı burada maç yapar. Boş olduğu zaman isteyen herkes burada oynayabilir.
Değirmen 1785’de yapılmıştır. 1885 yılındaki yangında kısmen zarar görmüştür. 1905 yılında restore edilmiştir. 1988 den beri mısır öğütülmesi için hizmettedir. Üst katındaki manzara şaha nedir ulaşım ücretsizdir.
Köydeki en yüksek noktadır. Kışın kızak kaymak için çok uygundur. Kırsal alanı gören harika manzarası vardır. Tahta oturaklar ve ufak bir çardak vardır. Rüzgar değirmeni çok yakındır.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 26:37
New hotspot created at 2017-04-23 @ 27:31
Martin Tompkins ve oğlu Robert tarafından işletilir. 7/24 açıktır. Ayrıca 8 koltuklu bir minibüs ve düğünler için de bir Rolls Royce limuzin vardır. Stansted Havaalanına ve Harwich teki Feribot Terminali için sabit ücret vardır.
12-17 yaş aralığındaki gençler katılabilir. Her akşam 06:00 ve 09:00 arası cumartesi ise 02:00’dan 09:00’a kadar açıktır. Babaları Kingfisher barını işleten Nancy ve Roger tarafından işletilmektedir.
Hugh Palmer köydeki okulun müdürüdür. 2004 yılından beri okulun işlerini yürütür.
Arazi Dr Maple’nin babasının vasiyeti üzerine köye bağışlanmıştır.
Clara Benson yetişkinlere evinin bitişiğindeki konservatuarda keman dersi veriyor.
Güzel ufak bir markettir. Cindy White ve dört çocuğu tarafından işletilmektedir. Her gün saat sabah 06:00’dan akşam saat 06:00’ a kadar açıktır. Pazar günleri ise 08:00 ve 12:00 arası açıktır.
Üniversiteyi bitirdikten sonra uygun iş bulamayan Daisy ve Josie Stone tarafından açılmıştır. Sermaye için amcalarından ödünç para almışlardır.
Gloucester Old Spot cinsi olarak bilinir. Üzerlerinde siyah işaretler vardır, dikkat çekici görünürler. . Köy ağasının çiftliğinde Jock Mc Donal’a aittirler. .
Sahipleri 1715 yılından beri Ethleston ailesidir. Çiftlikte hem sebze yetiştirilir hem de domuz ve kümes hayvanı beslenir.
Kısa boynuzlu bir sığır cinsidir, süt üretimi için beslenirler. Grange çiftliğindeki Dr Maple’ye aittirler.
Kale çiftliğinin bir parçasıdır, karışık tarıma ayrılmıştır.
Amcası ikinci dünya savaşına denizci olarak katılmış daha sonrada vefat etmiş olan Giles Fairweather sahibidir.
Plastik, kağıt, metal ve mutfak artığı için kutular vardır.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 38:06
Her ayın ilk cumartesi günü yapılır. Yasal olan her şeyi alıp satabilirsiniz. Kendin yap sat pazarıdır istediğiniz yere arabanızı park edip satacağınız ürünleri sergileyip satış yapabilirsiniz. Organizatör Sandy Baxter ile benzin istasyonunda irtibata geçiniz. Tel: 411 555
Sahibi Fennimore konağında yaşayan Sir Herbert Scott-Fitz James’dir. Sandy Baxter ve oğlu tarafından işletilir. Saat sabah 06:00 da açılır akşam 11:00 da kapanır. Tel: 411 111
Yakın köylere ve kasabalara düzenli otobüs seferleri düzenlenir. Sefer zamanları bilet satış makinesinin yanında gösterilmiştir. Saat sabah 07:00’dan akşam saat 11:00’a kadar görevli vardır. www,ruralbusesco.uk Tel: 411 888
Birkaç çiftçinin koyun sürüsü vardır. Çoğu Longhorn yada Hardwick cinsidir, fakat Dr Maple çiftliğinde siyah, beyaz gri ve kahverengi tüylü ve boynuzlu Jacob cinsi koyunlarda vardır.
Köy ağasının çiftliğinin bir parçasıdır. Genelde kışlık buğday ve koyun yemi ekilir. Bir bölüm ufak bir inek sürüsü için ayrılmıştır.
Celtic yerleşim alanında yerel kazılar yapan bir Fransız üniversitesinden emekli olmuş bir arkeoloji professörüdür.
New hotspot created at 2017-04-23 @ 42:50
New hotspot created at 2017-05-10 @ 29:01
Vatandaşların sorunlarını tartışabildiği ve tavsiye alabildiği popüler bir mekandır.
Halka ücretsizdir. Güçlü zincir ve kilit ile bisikletler güvenli bir şekilde bağlanmıştır.
Halktan ücret alınmaz. Lütfen temiz tutunuz ve beyaz çizgilerin arasına park ediniz. Otel çalışanları tarafından denetlenir.5