CHOOSE LANGUAGE
Notification 2
Byla otevřena v roce 1946 navzdory silným protestům místních obyvatel. Vlastníci byli donucení vybudovat vysoký plot a vysázet husté křoví kolem dokola.
První maják byl na tomto místě vybudován již v roce 1766. V roce 1899 vyhořel a byl nahrazen dnešní stavbou. Za pěkného počasí je otevřen pro veřejnost.
Minolovka potopená německou ponorkou v roce 1944 leží na dně zálivu a její trup a stěžeň lze zahlédnout při nízkém odlivu. Místo je označeno bójkami
Proslulá škola pro profesionální potápěče. Vybavení si můžete zapůjčit. Kurzy trvají 5 dní. www.diving@professionals.kf. Tel. 757 700
Většinou sem připlouvají menší nákladní plavidla, ale občas tu zahlédnete i větší výletní lodi.
Na boku přístavu na ostrově se nachází menší marína pro jachty.
Dřevěný vor s malým skákacím prknem a kovovými schůdky kotví asi 40 m od břehu.
Molo bylo vybudováno v roce 1874 a následně částečně poničeno během zimních bouří v roce 1924. Opraveno bylo v roce 1926. Na konci mola se nachází pavilón s lehátky, obklopený četnými stánky.
V úseku se skalkami je spousta jezírek, které malé děti tak rády zkoumají. Dozor dospělé osoby je však nutností, neboť oblast může být poněkud zrádná v době přílivu.
Byla vybudována v roce 1992. Slouží na ní tým místních záchranářů. Vyjíždějí na pokyn pobřežní hlídky nebo přímo na žádost plavidel v nesnázích.
O bezpečí plavců se starají kvalifikovaní záchranáři. Ve službě jsou v sezóně od 1. května do 30. září, denně mezi 6.00 a 20.00.
Slušně vybavený přístav pro námořní čluny.
Tato část přístavního komplexu zajišťuje zejména trajektovou přepravu automobilů a osob, stejně jako běžného nákladu.
V tomto přístavu sídlí malá rybářská flotila, která denně zásobuje místní tržiště čerstvými rybami.
Na západní straně mola je jemný žlutý písek, ve východní části poblíž skalek však převažují oblázky.
Cukrárna u Barbary zásobuje zubní ordinaci spoustou klientů, protože jen málokdo dokáže odolat jejich nabídce sladkostí.
Terminál pro trajekty převážející auta, kamiony, cestující a náklad do a z irského Corku.
Dva nafukovací bazénky pro malé děti se nacházejí každý na jedné straně koncertního stanu.
Dva nafukovací bazénky pro malé děti se nacházejí každý na jedné straně koncertního stanu.
Velká venkovní plovárna poblíž pláže. Pro veřejnost vstup zdarma. K dispozici dvě skákací prkna různé výšky. Na bezpečnost dohlíží kvalifikovaný instruktor plavání. Otevřeno je denně od 7.00 do 19.00 od 1. května do 30. září.
Mají tu tři travnaté kurty, ale žádný s tvrdým povrchem. Nacházejí se vedle plovárny. Zahrát si může každý. Potřebujete-li si půjčit míčky nebo rakety, volejte tenisovému trenérovi na tel. 757 987
Je vybaveno houpačkami. Menší děti by měly být pod dozorem.
Stan zde byl postaven, ještě než tu vzniklo dětské hřiště. Dodnes je příležitostně využíván především místními kapelami, které tu občas po večerech hrají.
Malebné jezírko v centru náměstí Market Square zdobí tři litinové pozdně viktoriánské fontánky.
Mají otevřeno denně po celý den. Místní dobrovolníci je udržují v čistotě bez poskvrnky.
Se nachází na jižní straně ulice Queen Elizabeth Way poblíž vjezdu na trajekt. Provozuje ji pan Walter Ashcroft, syn místního starosty. Má otevřeno od 6.00 do 23.00. Mohou vám provést i menší opravy.
Městská nemocnice leží jižně od terminálu trajektů nedaleko řeky. Je to všeobecná nemocnice s oddělením úrazové a akutní medicíny. Přilehlé fotbalové hřiště slouží jako heliport pro záchranářské vrtulníky.
Hlavní banka ve městě. Mají otevřeno ve všední den od 9.30 do 17.30 a v sobotu od 10.00 do 12.30. Bankomat je zvenčí vedle vchodu.
První stupeň základní školy pro děti od 7 do 11 let. Součástí je i mateřská škola.
Místní policejní stanice nyní sídlí ve vlastní budově, za tím účelem postavené, která před pěti lety nahradila dočasné útočiště. Tým tvoří náčelník, dva strážníci a tři policistky. Že jsou ve službě, poznáte podle žlutých reflexních vest.
Železniční spojení města s hlavním městem regionu Exeter přes četná městečka na pobřeží.
Se nachází nedaleko autobusového nádraží a nabízí rozhodně nadstandardní služby. 4 dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. Malá jídelna, sluneční terasa a krásná zahrada. Původně zde byla policejní stanice, než se přestěhovali do současných prostor. Tel. 757 2118
Uzlový bod pro autobusy různých přepravců, které poskytují spojení mezi městy a vesnicemi regionu najdete poblíž vlakového nádraží. Jízdní řády a jízdenky hledejte na www.wessex@bus.tr. Jízdenková pokladna je otevřena od 7.00 do 22.00 hod.
Tudy se dostanete na malebné nádraží, postavené v roce 1897, které je vděčným objektem fotografů.
Řeka Westerly pramení v Hampshiru a na své 46-mílové pouti protéká venkovskou krajinou, aby se vlila do moře nedaleko na západ od města.
New hotspot created at 2017-04-22 @ 25:51
Hotýlek ve vlastnictví Wendy Gatesové a jejího syna Boba. K dispozici 6 dvoulůžkových a 8 jednolůžkových pokojů. Hudební produkce každou sobotu večer. Vstup z ulice Meadow Lane. Tel. 757 333
Hned vedle nemocnice. Hraje tu místní školní a městský fotbalový tým.
Manželé Anita a Ron Taylorovi přebudovali původní samostatně stojící faru na nejoblíbenější ubytování v soukromí ve městě. Najdete je na ulici St James Street č. 16. Tel. 757 444, www.anita-ronb@b.jh
K jezeru se dostanete po pěšině naproti autobusovému nádraží nebo zkratkou po příjezdové cestě ke škole. Hnízdí tu kachny a jiná vodní havěť. Psi sem smí jen na vodítku.
Oáza klidu, v níž si můžete přečíst místní nebo celostátní tisk. Mají tu informační přepážku a čtvrthodinku internet zdarma.
“Hong Kong” je jediná místní čínská restaurace. Nachází se poblíž ulic Eastern Street a High Street. Nabízejí i jídla s sebou.
Kromě tradičního stříhání vám Tim a Mark mohou vyrobit exotický účes jako v Londýně. Místní mužská populace se však k této nabídce staví poněkud chladně. Stříhání si můžete objednat na tel. 757 996
Na opačném konci High Street na jižní straně. Malá lékárna pokrývající potřeby místních i turistů. Majitelem je bývalý armádní lékař Sam James a jeho manželka Alison. Tel. 757 121
Dobře zásobované centrum výpočetní techniky s kvalifikovaným a ochotným mladým personálem. Nabízejí opravy a aktualizace pro notebooky i smartphony. Po jejich službách je v sezóně velká poptávka.
Památník se nachází na východním konci Hlavní ulice (High Street) a je viditelný z kterékoli části ulice. Zbudován byl v roce 1920 k uctění památky padlých v první světové válce. Později přibyla jména těch, kdo položili život v letech 1939 – 45.
Approached from the road leading up Smugglers’ Hill, it is surrounded by a tall hedge on all sides to hide the caravans and trailers. They can of course be seen from anyone going up the hill. The curve of the hill prevents them from spoiling the view from the top.
Stanice je obsazena nepřetržitě. V případě nouze uvědomí stanici záchranných člunů nebo záchranářskou leteckou službu.
Pásmo strmých útesů se tyčí do výšky 30 metrů nad pláží před stanicí pobřežní hlídky na vrcholku Smuggler´s Hill.
Dominuje východní části nad útesy. Nabízí skvělou vyhlídku na záliv a protější ostrov.
Byty zde patří městu a slouží převážně učitelům a státním zaměstnancům.
Nabízí půlroční nástavbové kurzy většinou pro čerstvé absolventy škol, kde se naučí pracovat s kancelářskými programy a získají základní počítačové dovednosti.
Byl vybudován již v roce 1937, ale v roce 2003 prošel důkladnou rekonstrukcí s rozšířením kapacity. Ve vlastnictví společnosti LuxuryBreaks Inc. K dispozici je 24 dvoulůžkových a 18 jednolůžkových pokojů. Hotelový vnitřní bazén. Tel. 757 900
Diskotéka je otevřená denně kromě neděle od 20.00. Najdete ji v prostorách pod muzeem. Živě hraje místní kapela. Jednotlivé vstupné 2 libry nebo 9 liber na dva týdny.
Pro veřejnost zdarma. O víkendech tu bývá plno. Karavany a přívěsy zde parkovat nesmějí.
“Knihomol” se nachází na jižním straně Hlavní ulice (High Street) jižně od hotelu Victoria. Majitelem je pan Nicholas Standen, starožitník, který píše knihy o svém oboru. Obchod nabízí bohatý výběr paperbacků pro dovolenkáře, stejně jako místní mapy a pohlednice.
Hlavní tepna města se rozpíná od náměstí Market Square až k Památníku obětem války ve východní části. Je zde většina obchodů.
Obchod najdete mezi turistickým informačním centrem a jamajskou kavárnou. Slouží profesionálním sportovcům i dovolenkářům. Vedou ho bratři Watsonové, místní nadšenci do plachtění.
Tady je pořád rušno a jeho milí zaměstnanci jsou vždy ochotni návštěvníkům poradit. Vedou zde bohatý výběr turistické literatury a CD. Pořádají výlety za pamětihodnostmi a prohlídky města průvodcované místními dobrovolníky. Každý z nich mluví nějakým cizím jazykem. Tel. 757 119
Paní Cynthia Blacková ji otevřela teprve na začátku minulé sezóny. Kavárna vnáší na hlavní třídu exotický závan díky barevnému jamajskému exteriéru a zářivě oranžovým stolkům a židlím na chodníku.
Obchod, který byl otevřen před třemi lety, se zaměřuje hlavně na módu pro náctileté. Vyhlášený je zejména modely na párty nebo na pláž.
Malá, ale velmi aktivní pošta, poskytující víc než běžné poštovní služby. Prodávají noviny, časopisy a pohlednice, mléko, chléb a ovoce. Otevřeno je šest dní v týdnu od 8.00 do 18.00 hod. Mají otevřeno i v neděli od 8.00 do 12.00 hod. Takových služeb si místní obyvatelé i turisté velmi cenní.
Hostinec leží zhruba v polovině Hlavní ulice (High Street), na její jižní straně mezi poštou a internetovou kavárnou. Pohostí vás tu bývalý výsadkář Mike Clifford a jeho partnerka Janet. Jejich specialitou je “real ale” (vrchem kvašené pivo) a místní cider. Mnoho hostů sem chodí i za vyhlášenou teplou a studenou domácí kuchyní. Nemají tu ani televizi, ani tu nehraje žádná hudba. Každou sobotu večer se koná turnaj v šipkách.
New hotspot created at 2017-04-25 @ 25:12
Porost z břízek a cesmíny přitahuje různé druhy ptactva. Oáza pro pěší turisty. Původně součást rozsáhlejšího lesa. Bohužel se zachovala jen menší část, která nyní požívá ochrany jako území zvláštního vědeckého zkoumání.
Bystrozraký oční specialista, kterému leží na srdci obecné blaho, má zájem zákazníkům opravdu pomoci dobře vidět a ne jim jen prodat brýle, které třeba ani nepotřebují. Zdarma vás naučí pár očních cviků pro zlepšení zraku.
Nejnovější nemocniční akvizice poskytuje ubytování dvanácti zdravotním sestrám, které většinou pocházejí z jiných zemí EU.
Druhá rybí restaurace. Začínali jako obchod s tradičními fish and chips. Současnou podobu ji vtiskl nový majitel, bývalý rybář pan Dick Haddock a jeho žena Doreen.
Se rozkládá od stanice záchranných člunů na konci pláže až k útesům na východním konci pod stanicí pobřežní hlídky. Lemují ji četné snack bary a stánky s plážovými klobouky a opalovacími krémy a samozřejmě půjčovny lehátek a nafukovacích matrací.
Oblíbená rybí restaurace, do níž se sjíždějí strávníci ze široka daleka. Nabízejí čerstvé ryby, které ulovili místní rybáři v ten samý den. Specialitou jsou ústřice a mušle.
Místo si velmi oblíbily rodiny s dětmi, pokud venku prší. Nad podloubím se nacházejí luxusní byty s atraktivní vyhlídkou.
Stánky nabízejí pronájem lehátek a nafukovacích matrací a prodávají plážový sortiment jako opalovací krémy, slamáky a laciné sluneční brýle.
Otevřen denně od 8.00 do 14.00 včetně nedělí
Vede nejrůznější lodní vybavení a náhradní díly.
Doktorka Penelope Meadová ordinuje ve všední den od 9.00 do 13.00 na adrese Queen Elizabeth Way č. 7. Tel. 757 600. Její mladší společník dr. Lawrence King ordinuje ve stejnou dobu v přilehlé budově. Tel. 757 000
Kadeřnictví se nachází vedle zubní ordinace na adrese Queen Elizabeth Way č. 3. Mají otevřeno ve všední den od 9.30 do 17.00. Toto kadeřnictví si otevřeli učitelka v důchodu, paní Sally Princová a její manžel – účetní teprve začátkem letošního roku.:13
New hotspot created at 2017-05-16 @ 20:55
Radnici najdete na západní straně náměstí Market Square. Zasedá v ní městská rada.
Náměstí je srdcem celého města. Je vydlážděno místním mramorem a v jeho středu leží jezírko s fontánkami. Každé úterý a čtvrtek se zde již od roku 1905 konají trhy s ovocem a zeleninou. Nedávno byl sortiment rozšířen i o ryby, maso a sladkosti.
Pan Trevor Carlisle a jeho asistent provozují taxík a minibus. Jeho služeb rádi využívají místní i návštěvníci. Tel. 757 100
Kostel byl postaven v roce 1527 na místě románské rotundy. V roce 1913 jej však poškodil blesk. Znovu opraven byl po první světové válce. Ranní bohoslužby začínají v 11.30, nešpory v 18.30.
Hřbitov se nalézá na východní straně kostela. Nyní je plný a další hroby se sem již nevejdou. Rozšíření je v plánu a mělo by být uskutečněno do poloviny léta.
Původní hostinec U královniny hlavy byl v roce 1991 přebudován na tříhvězdičkový hotel. K dispozici je 12 dvoulůžkových a 10 jednolůžkových pokojů. Ve vlastnictví manželů Phila a Mary Waltersových, kteří dříve provozovali i zmíněný hostinec. Restaurace nabízí obědy i večeře. Tel. 757 101
Se nachází naproti vjezdu do nemocnice a má rozlehlé parkoviště. V letní sezóně od května do konce září mají otevřeno nepřetržitě. Je součástí národního řetězce. Tel. 757 128
Musíte rozhodně navšívit. Nejen kvůli jeho úžasným sbírkám lastur, ale zejména kvůli přesnému modelu města, který vyrobil v důchodu bývalý náčelník hasičského záchranného sboru.
Kino “Císařovna” promítá filmy již od dob, kdy poprvé promluvily. V roce 2004 proběhla výměna sedaček. Nepřetržité promítání od 14.00. Tento týden se promítá film “Disaster at Midnight”, příští týden “War of the Zombies”
Úzká pěšina spojuje ulice Meadow Lane a Victoria Street. Je oblíbená kvůli záplavě lučních květin i podzimní úrodě ostružin.
Z původní pustiny v těsné blízkosti pláže byl v roce 1953 u příležitosti korunovace královny vytvořen tento park.
Ulice se původně jmenovala Pastýřská, svůj současný název získala u příležitosti jubilea královny Alžběty.
Vede od ulice Queen Elizabeth Way směrem ke kinu a muzeu.
Vede z náměstí Market Square dolů k řece.
Bývalá hasičárna se dnes nazývá Hasičský záchranný sbor. Nejmodernější hasičská auta mají sofistikované vybavení, aby si mohla poradit v nebezpečných situacích včetně teroristické hrozby.
New hotspot created at 2017-05-25 @ 16:40
Galerie se zaměřuje především na místní umělce.
Zde je hlavní sídlo Rybářské odborové organizace, která má v místě velmi silnou členskou základnu.
Oblíbené místo, kde nakoupíte oblečení, povlečení, ručníky, hračky a elektro. V horním patře je restaurace s pěknou vyhlídkou na město i pláž.
Vede od řeky dolů k moři poblíž rybího trhu.