CHOOSE LANGUAGE
Notification 2
1946 yılında yerel halkın itirazlarına rağmen açılmıştır. Sahipleri yüksek duvarlarla ve çitlerle çevirmeye zorlanmıştır.
İlk deniz feneri 1766 yılında yapılmıştır. 1899 yılında yanmıştır ve şu anki yerine yapılmıştır. Güzel havalarda ziyaretçilere açıktır.
Profesyonel dalgıçlar arasında çok rağbet gören bir okuldur. Malzemeler kiralanabilir. Kurslar en azından 5 gündür www,diving@professionals,kf Tel: 757 700
Genelde ufak kargo gemilerini fakat nadiren de büyük yolcu gemilerini ağırlar.
İskelenin batısında güzel altın kum vardır fakat iskelenin doğusunda kayaların orası çakıl kaplıdır.
Üç tane çim kort vardır hiç sert kort yoktur. Yüzme havuzunun bitişiğindedir. Herkes gelip oynayabilir. Eğer raket ve top kiralamaya ihtiyaç duyarsanız tenis koçunu arayabilirsiniz: 757 987.
Sahile yakın büyük bir açık havuz vardır. Halka açıktır. 2 yükseklikte atlama tramplenin bulunur. Uzman eğitimciler tarafından denetlenir. 1 Mayıs’tan 30 Eylül’e kadar sabah 7 den akşam 7 ye kadar açıktır.
Alman mayın temizleme gemisi 1944 den beri deniz altında yatmaktadır, dalganın az olduğu zamanlarda rahatlıkla görülebilir. Dubalarla güzelce işaretlenmiştir.
Adada limanın bir tarafında ufak bir yat marinasıdır.
Ufak dalış tahtası ve metal basamakları olan tahta sal denizden 400 m açığa demirlenmiştir.
1874 yılında yapılmıştır fakat 1924 deki fırtınada zarar görmüştür. 1926 yılında tekrar yapılmıştır. Şimdi ise birçok oturağın bulunduğu çardak vardır. Birçok ufak büfe sıralanmıştır.
1992 yılında tesis edilmiştir. Yerel tayfalar tarafından kullanılmaktadır. Sahil güvenlikten gelen çağrılara sandallar gönderiyorlar.
Deneyimli cankurtaranlar yüzmeye gelenlerin güvenliğini sağlıyor. 1 Mayıstan 30 Eylül e kadar saat 06:00 dan akşam 08:00 a kadar görev başındadırlar.
Deniz botları için yapılmış iyi donanımlı limandır.
Limanın bu bölümü özellikle araç feribotları, yolcu feribotları ve bazı genel nakliyat gibi farklı gibi ihtiyaçları karşılamak için kullanılır.
Kasabanın balık ihtiyacını karşılayan ufak balıkçı filoları için kulübedir.
Kent meydanının batı yakasındadır. Kasaba konsey üyelerine ev sahipliği yapar.
Büfeler de şezlong ve deniz yatağı kiralanır ve güneş kremi, şapkalar, güneş gözlükleri satılır.
Yağmurlu günlerde çocuklu aileler için oldukça popülerdir. Onun üzerinde hoş deniz manzarası olan lüks daireler buluyor.
Geniş bir müşteri yelpazesine hizmet veren ünlü bir balık restoranıdır. Aynı gün yerel balıkçılar tarafından tutulan taze balık sunarlar. İstiridye ve midye özel yemekleridir. 4
Doğuda sahilin arkasındaki cankurtaran bürosunun oradaki kayalıkların oradan başlar Sahil Güvenlik Karakolunun orda sona erer. Barlar, plaj şapkası ve güneş kremi satan büfeler, şezlong ve deniz yatağı kiralayan bölümler bulunur.
Kasabanın diğer balık restoranıdır. Balık ve patates cipsi dükkânı olarak başlamış daha sonra emekli denizci Dick Haddock ve eşi Doren tarafından şu anki haline dönüştürülmüştür.
Avrupa ülkelerinden gelen hastanede çalışan 12 hemşireye kalacak yer sağlayan tesistir.
İleri görüşlü ve yardımsever bir göz uzmanıdır müşterilerine ihtiyacı olmayanlara gözlük satmak yerine onların gözlerini iyileştirmeyi amaçlar. İsteyen herkese bedava göz egzersizleri dersleri veriyor.
Pazar hariç her gün akşam saat 08:00 da açılır ve gece yarısı kapanır. Müzenin bodrum katında bulunur. Yerel bir grup tarafından müzik yapılır. Giriş ücreti £2 yada iki haftalık £9 dur.
1937 yılında yapılmıştır 2003 yılında genişletilmiş ve yenilenmiştir. Luxery Breks tarafından işletilmektedir 24 çift kişilik 18 tek kişilik oda mevcuttur. Kapalı havuza sahiptir. Tel: 757 900
Genelde okulu terk edenler için temel bilgisayar becerileri ve kelime işleme üzerine altı aylık kurslar sunar.
Kasaba Konseyi sahibi olduğu memurların ve öğretmenlerin kalması için yapılan evler.
Ulusal sahil güvenlik ekipleri tarafından 7/24 hizmet veriliyor, ayrıca cankurtaran botu ve kurtarma helikopteri bulunuyor.
Kayaların üzerinde sahilin doğu yakasına hakimdir. Koydan adalara kadar güzel bir manzara sunar.
Kaçakçılar Tepesinin üstünde bulunan Sahil Güvenlik İstasyonu önünde bulunan kayalıkların yüksekliği 30m yi bulur.
Kayaların olduğu bölümde çocuklar için uygun kaya havuzları mevcuttur. Çocuklara eşlik edilmelidir dalgalar geldiğinde tehlikeli olabilir.
Kaçakçılar Tepesindeki yoldan gelirken yaklaşılır, karavanları ve remorkleri gizlemek için etrafı yüksek çitlerle çevrilmiştir. Tabiki tepeden aşağıya inerken görülebilir. Tepenin eğrisi onun manzarayı bozmasını engelliyor.
High caddesinin doğusunda bulunur, her yerden görülebilir, 1920 yılında Birinci Dünya Savaşında ölenler için yapılmıştır. Sonradan 1939-1945 yılındaki savaşta ölenlerinde isimleri eklenmiştir.
İyi donanımlı bilişim merkezi tanınan yardımsever genç bir adam tarafından işletilir. Dizüstü bilgisayarları ve akıllı telefonları günceller ve tamir eder. Sezon boyunca çok büyük talep görür.
High caddesinin en sonunda güney yakadadır. Ailelerin ve tatilcilerin ihtiyaçlarını karşılayan ufak bir eczanedir. Emekli askeri doktor Sam James ve eşi Alison tarafından işletilir. Tel: 757 121
Geleneksel saç kesiminin yanı sıra Tim ve Mark Londra da görülen egzotik saç kesimleri de yaparlar. Bugüne kadar yerel erkek vatandaşların ilgisini çekmeyi pek başaramadılar. Randevu için: 757 996
New hotspot created at 2017-04-24 @ 51:26
“Hong Kong” kasabada Çin yemekleri yapan tek restorandır. High caddesinin doğu yakasındadır. Paket servisi de yapmaktadırlar.
New hotspot created at 2017-04-24 @ 52:22
Otogara yakındır, üst sınıf imkânlarına sahiptir. 4 çift kişilik ebeveyn banyolu odası vardır. Ufak bir yemek salonu güneşlenme terası ve hoş bir bahçesi vardır. Daha önceden polis karakolu imiş karakol yeni tesisine taşınmış. Tel: 757 211
“Book-worm” High caddenin güneyinde doğal olarak da Victoria otelinin güneyinde yer alır ve antika konusunda kitap yazmış antikacı olan Nicoles Standen tarafından işletilir. Tatilciler için popüler gazeteler bulunur ayrıca haritalar ve kartpostallar da bulunur.
Tren garının yanında yer alır, bölgedeki kasabalara ve köylere sefer düzenleyen birçok şirket için merkezi noktadadır. Sefer zamanları ve biletleri www,wessex@bus,tr sitesinden bakılabilir, bilet gişesi sabah saat 07:00 dan akşam 10:00 a kadar açıktır.
1897 de yapılmış ve çoğu kimse tarafından fotoğraflanan tren istasyonuna giden ana yoldur.
Kasabayı birçok ufak kasabaya ve bölgesel başkent Exeter e sahil boyunca bağlar.
Otogarın karşısındaki patikadan ya da okula giden yoldan ufak bir yürüyüşle gidilebilir. Ördeklerin ve diğer su kuşlarının yuvası buradadır. Köpekler kontrollü olarak girebilir
“Westerly” nehri Hampshire den doğar ve kasabanın batısından denize olan 46 millik yolculuğunda bir çok ufak yerleşim yerinden geçer.
New hotspot created at 2017-04-24 @ 57:10
Yerel polis 5 yıldır kullandığı geçici tesislerin yerine bir karargah yapmak niyetindedir. Takım bir baş komiser, iki zabıta ve üç bayan polisten oluşuyor. Görevdeyken sarı görülebilir mont giyerler. Tel: 757 999
7-11 yaş arası çocukların gittiği ilkokuldur. Daha küçük çocuklar için ana sınıfı da vardır.
Kilisenin doğu yakasındadır. Tamamen doludur yeni cenazeler yer yoktur. Genişletme faaliyetleri planlanmıştır. Yaz ortasında başlayacaktır.
1527 yılında Roma evinin yanında yapılmıştır, fakat 1913 de yıldırım düşmesi sonucu hasar görmüştür. 1914-1918 yıllarında restore edilmiştir. Pazar ayini saat 11:30 da yapılır. Akşam duası saat 6.30’dadır.
Kasabanın odak merkezidir. Yerel mermerle döşenmiştir ve merkezinde ufak havuz ve çeşme bulunur. 1905 den beri Salı ve Cumartesi günleri meyve ve sebze pazarı kurulur. Son zamanlarda balık, et ve tatlı bölümleri de eklenmiştir.
Pazar Meydanın merkezinde ufak süslü bir havuz adet dövme çelikten yapılmış yakın Victoria dönemine ait üç çeşme ile taçlandırılmıştır.
Her gün ve tüm gün açıktır. Yerel gönüllülerden oluşan bir takım tarafından temizlenirler.
Kent meydanının batı yakasındadır. Kasaba konsey üyelerine ev sahipliği yapar.
Trevor Carlisle ve yardımcısı taksi ve minibüs işletiyor ve genelde müşteriler tarafından beğeniliyor. Tel: 757100
Kasabadaki tek bankadır. Hafta içi 09:30 da açılır 05:30 da kapanır, cumartesileri de 10:00 ve 12:00 arası açıktır. Dışarıda para çekmek için ATM vardır.
Sadece eşsiz deniz kabuğu koleksiyonu için değil ayrıca emekli Yangın ve kurtarma müdürünün yaptığı kasaba modeli içinde herkes tarafından görülmesi gereken bir yerdir.
New hotspot created at 2017-04-24 @ 03:15
1874 yılında yapılmıştır fakat 1924 deki fırtınada zarar görmüştür. 1926 yılında tekrar yapılmıştır. Şimdi ise birçok oturağın bulunduğu çardak vardır. Birçok ufak büfe sıralanmıştır.
Meadow Lane ve Victoria Street i birbirine bağlayan dar bir patikadır. Farklı birçok yabani çiçekleri ve sonbaharda bol yemişleri ile meşhurdur.
Kasaba hastanesi nehirden uzak olmayan Feribot terminalinin güneyinde yer alır. Kaza ve acil bölümüyle oldukça yoğun devlet hastanesidir. Yanındaki futbol sahası kazalarda yaralananları getiren kurtarma helikopterleri için iniş kalkışta kullanılır.
Hastanenin yanındadır. Okul ve kasaba takımı tarafından kullanılır.
“Empress” sesli filmler ilk gösterime girdiğinden beri film göstermektedir, 2004 yılında koltuk sayısı arttırılmış ve yenilenmiştir. Saat 02:00 da gösterim başlar. Bu hafta: ‘Gece yarısı Felaketi’ Gelecek hafta: ‘Zombilerin Savaşı’ gösterimdedir.
Kraliçe Elizabeth yolundan sinema ve müzeye doğru gider.
Hastanenin karşısındadır ve büyük bir otoparka sahiptir. Mayıs tan Eylüle kadar olan yaz sezonunda 7/24 açıktır. Ulusal bir zincirin bir halkasıdır. Tel: 757128.
Feribot terminaline giden Queen Elizabeth yolunun güney tarafındadır. Belediye başkanının oğlu olan Walter Ashcroft tarafından işletilir. Sabah 06:00’dan akşam 11:00 a kadar açıktır. Tel: 757 808. Ufak tefek tamirlerde yapılır.
Her gün ve tüm gün açıktır. Yerel gönüllülerden oluşan bir takım tarafından temizlenirler.
Sahnenin her iki yanında iki tane çocuk yüzme havuzu.
Sahnenin her iki yanında iki tane çocuk yüzme havuzu.
Çocuk oyun alanı yapılmadan önceki alan civarında yükseliyordu. Hala müzik yapmak için kullanılıyor fakat genelde akşamları çalan yerel pop müzik grupları bulunuyor.
Salıncak ve tahterevalli ile donatılmıştır. Küçük çocuklara göz kulak olunur
Mr Charles Draper 1986 dan beri köyde dişçilik yapmaktadır. Kent meydanının köşesinde No. 1 Queen Elizabeth Yolunda bulunan kliniğinde hastalara bakar.
Elizabeth yolunda bulunan dişçinin yanında yer alır. Hafta içi saat 09:30’dan 05:00’a kadar açıktır. Emekli öğretmen Sally Prince ve muhasebeci kocası tarafından bu yılında başında açılmıştır.
Dr Penelope Mead No. 7, Queen Elizabeth Way adresinde hafta içi saat 09:00’dan 01:00’e kadar hastaları muayene eder. Tel: 757 600. Ufak ortağı Dr Lawrence King de aynı zamanda bitişik binada hasta muayene eder. Tel: 757 000
High caddesinin güney yönünde yarısına kadar gittiğinizde Postane ve internet kafenin ortasındadır. Sahipleri eski paraşütçü asker Mike Clifford ve ortağı Janettir. Birası ve elma şarabı meşhurdur. Sıcak soğuk mezeleri ev yapımıdır ve müşterilerin ilgisini çok çeker. Televizyon yada müzik yoktur. Cumartesi akşamları dart yarışması yapılır.
Sadece posta hizmeti vermeyen ufak fakat oldukça yoğun bir postanedir. Gazete, dergi, kartpostal ve süt, ekmek, meyve de satarlar. Haftanın altı günü saat 08:00 dan akşam saat 06:00 a kadar açıktır. Pazar günleri de sabah 08:00’dan 12:00’a kadar da açıktır. Misafirler ve köylüler verdiği hizmetten oldukça memnundur.
Halkın ücretsiz kullanımına açıktır. Hafta sonları yoğundur. Karavan ya da römorklara izin verilmez.
Cynthia Black tarafından geçen sezon başında açıldı, High Caddesine renkli Jamaika dış görünüşü, kaldırımdaki turuncu masa ve sandalyeleri ile egzotik bir hava katıyor.
Üç yıl önce açılan mağaza genelde gençlere hitap ediyor. Ayrıca parti giysileri ve plaj kıyafetleri de bulunuyor.
Turizm bürosu ve Jamaika Kefesi arasındadır, ciddi sportif derneklere ve tatilcilere hitap ediyor. Yerel rüzgâr sörfü hayranı olan Watson kardeşler tarafından işletiliyor.
Her zaman dolu, ziyaretçilere her zaman dostça tavsiyelerde bulunmaya hazır. Turistlere geniş bir yelpazede CD ve kitap koleksiyonuna sahiptir. Tarihi ve kültürel yerlere gönüllü yerel halktan oluşan rehberler eşliğinde gezi düzenlerler. Her biri yabancı dil bilmektedir. Tel: 757119
Queen Kafwsi 1991 yılında 3 yıldızlı otele dönüştürülmüştür. 12 çift kişilik 10 tek kişilik odaya sahiptir. Phil ve Mary Walter tarafından işletilmektedir. Restoranı öğlen ve akşam yemeği için açıktır. Tel:
New hotspot created at 2017-04-24 @ 18:32
Kayın ağacı ve dişbudak ağacı ile süslenmiş çayırlık alandır. Ayrıca çiçek çalılıkları da vardır. İç bölgelerde ağaçtan duvarlar bulunur. Köpekler serbest bırakılmamalıdır. Bisikletle girilmez.
Eskiden çoban yolu olarak bilinen bu yol monarşinin ellinci yıl dönümünü kutlamak için tekrar adlandırılmıştır.
Arabaları, kamyonları, yolcuları alır ve İrlanda da Cork şehrine götürüyor.
Her gün sabah 08:00 dan öğlen 02:00 ya kadar açıktır.
Her türlü deniz malzemeleri ve tamir malzemelerinin tedarikçisidir.
Balıkçılar Sendikasının merkezidir, yerel üyeler tarafından desteklenen ticari bir sendikadır.
Elbise, yatak, oyuncak havlu elektronik malzemeler gibi birçok şeyin satıldığı popüler bir yerdir. Üst katında kasaba ve sahil manzaralı bir restoran bulunur.
Eskiden itfaiye olarak bilinirdi, şimdi ise resmi olarak ‘Yangın & Kurtarma Hizmetleri’ olarak biliniyor. Tehlikeli durumlar için terörist saldırılar dahil en son malzemelerle donatılmıştır.
Yerel ressamların resimleri sergilenir
Eski bir boş arazi olan bu alan sahile çok yakındır ve 1953 yılında Kraliçenin Taç Giymesine atfen yapılmıştır.
Huş ağaçları ve ulu çınarlar kuşların yaşam alanı için geniş mekân oluşturuyor. Yürüyüş sevenler için ideal bir sığınaktır. Aslında büyük bir ormanın parçasıydı. Maalesef ufak bir bölümü kaldı fakat burası da korunarak özel bilimsel çalışmalara için bir mekân olarak tasarlanmıştır.