CHOOSE LANGUAGE
Notification 2
Pradėjo veikti 1946 m., nepaisant didelio vietinių gyventojų pasipriešinimo. Savininkai buvo priversti pastatyti didelę tvorą ir teritoriją apsodinti vešliomis gyvatvorėmis.
Pirmasis švyturys šioje vietoje pastatytas 1766 m. 1899 m. sudegė, vėliau pastatytas dabartinis. Gražiu oru atidaromas lankytojams.
Pripažinimo sulaukusi mokykla profesionaliems nardytojams. Įrangą galima išsinuomoti. Kursų trukmė 5 dienos, www.diving@professionals.kf, tel. 757 700.
Čia daugiausia atplaukia nedidelius krovinius gabenantys laivai, tačiau kartais galima pamatyti ir didelių kruizinių laivų.
New hotspot created at 2017-05-07 @ 12:11
Vokiečių povandeninio laivo 1944 m. subombarduotas minų traleris paskendęs jūros dugne, jo buvimo vietą žymi plūdurai.
Pastatytas 1874 m., per žiemos audras iš dalies sugriautas 1924 m. Atstatytas 1926 m. Molo gale paviljonas su kėdėmis. Yra gausybė kioskų.
Medinis plaustas su šuolių į vandenį tramplinu ir metaliniais laipteliais; pritvirtintas jūros dugne apie 40 m nuo kranto.
Pastatyta 1992 m. Dirba vietos komanda. Ji reaguoja į Pakrantės apsaugos tarnybos arba į nelaimę patekusių laivų pagalbos skambučius.
Besimaudančiųjų saugumu rūpinasi kvalifikuoti gelbėtojai. Jie dirba 6.00–20.00 nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.
Puikiai įrengta prieplauka įvairiausioms jūroje plaukiojančioms jachtoms.
Čia atplaukia ir iš čia išplaukia keltai, gabenantys transporto priemones, keleivius ir krovinius.
Nedidelė žvejybinė įlanka, kur kasdien veikia žuvų turgus.
„Barbara“ parūpina daug darbo odontologui, nes didžiulei saldumynų įvairovei neatsispiria net turintieji stiprią valią.
New hotspot created at 2017-05-07 @ 17:50
Prekiauja įvairiomis laivybinėmis detalėmis ir kitais reikmenimis.
Čia gausiai renkasi žvejų draugijai priklausantys vietos gyventojai.
Populiari apsipirkimo vieta, čia prekiaujama drabužiais, patalyne, rankšluosčiais, žaislais ir elektros prekėmis. Viršutiniame aukšte yra restoranas, iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į miestą ir paplūdimį.
Anksčiau buvo žinoma kaip gaisrinė, dabar darbuotojai ne tik gesina gaisrus, bet ir teikia gelbėjimo paslaugas. Ugniagesių mašinos aprūpintos moderniausia įranga, reikalinga išvykus į pavojingas situacijas, įskaitant ir teroro aktus.
New hotspot created at 2017-05-07 @ 20:42
1991 m. aludė tapo 3 žvaigždučių viešbučiu. 12 dviviečių kambarių, 10 vienviečių. Savininkai Filas ir Mari Voltersai, kuriems anksčiau priklausė aludė. Viešbutyje veikiančiame restorane galima papietauti ir pavakarieniauti. Tel. 757 101.
Čia auga uosiai ir beržai. Yra keletas žydinčių krūmų. Galima prisėsti ant medinių suoliukų. Šunys turi būti vedžiojami su pavadėliais. Draudžiama važinėtis dviračiais.
New hotspot created at 2017-05-07 @ 22:05
Miesto ligoninė įsikūrusi netoli upės, į pietus nuo keltų terminalo. Tai pagrindinė ligoninė, kurioje veikia visada daug darbo turintis skubios pagalbos skyrius. Greta esančioje futbolo aikštelėje gali leistis sraigtasparnis, gabenantis žmones, susižeidusius jūroje.
New hotspot created at 2017-05-07 @ 23:11
New hotspot created at 2017-05-07 @ 23:42
Nedidelis viešbutis, priklausantis Vendei Geits ir jos sūnui Bobui. 6 dviviečiai kambariai, 8 vienviečiai. Yra populiarus baras. Šeštadienio vakarais groja muzika. Įėjimas iš Pievos tako. Tel. 757 333.
Kino teatre „Empress“ filmai demonstruojami nuo pat garsinių filmų atsiradimo, pastatas rekonstruotas ir kėdės pakeistos 2004 m. Seansai kasdien nuo 14.00. Šią savaitę: „Nelaimė vidurnaktį“. Kitą savaitę: „Zombių karai“.
Muziejus įtrauktas į būtinų aplankyti vietų sąrašą. Čia galima apžiūrėti ne tik puikią jūros kriauklių kolekciją, bet ir tikslų miesto modelį, kurio autorius į pensiją išėjęs buvęs ugniagesių vadas.
Anita ir Ronas Teilorai kleboniją, esančią Šv. Džeimso 16, pavertė populiariais miesto nakvynės ir pusryčių namais. Tel. 757 444. www.anita~ronb@b.jh.
Siauras pėsčiųjų takas, jungiantis Pievos taką su Viktorijos gatve. Dėmesį patraukia didelė lauko gėlių įvairovė, rudenį vilioja gausybė gervuogių.
Vietos policija dabar įsikūrusi specialiai jai pastatytame pastate, į kurį persikėlė po penkerių metų laikinoje būstinėje. Komandą sudaro vadovas, du konstebliai ir trys
New hotspot created at 2017-05-07 @ 27:02
Vesterlio upė išteka Hampšyre, jos ilgis 46 mylios, teka per daugybę gyvenamųjų vietovių jūros link. Pro miestą vingiuoja vakarinėje dalyje.
New hotspot created at 2017-05-07 @ 27:58
Pradinė mokykla 7–11 metų vaikams. Jaunesnio amžiaus vaikai lanko darželį.
Pagrindinis miesto bankas. Darbo dienomis veikia nuo 9.30 iki 17.30, šeštadieniais nuo 10.00 iki 12.30. Prie įėjimo yra bankomatas.
Trevoras Karlailas ir jo asistentas teikia taksi ir pavežėjimo miniautobusu paslaugas, kuriomis mielai naudojasi miesto gyventojai. Tel. 757 100.
Turgaus aikštės centre įrengtas nedidelis dekoratyvinis fontanas su trimis vėlyvojo Viktorijos epochos laikotarpio kaltinio metalo fontanėliais.
Centrinis miesto taškas. Grįsta marmuru, centre fontanas. Nuo 1905 m. antradieniais ir šeštadieniais aikštėje vyksta daržovių ir vaisių turgus. Dabar prekiaujama ir žuvimi, mėsa bei saldumynais.
Pastatyta 1527 m. vietoj nedidelės romėnų vilos, 1913 m. nukentėjo nuo žaibo. Atstatyta po Pirmojo pasaulinio karo. Rytinės Mišios sekmadieniais 11.30. Mišparai 6.30.
Rytinėje bažnyčios pusėje. Šiuo metu jose uždrausta laidoti, tačiau artimiausiu metu planuojama plėsti.
Ežerą galima pasiekti einant pėsčiųjų taku, esančiu priešais autobusų stotį, arba trumpu keliuku nuo mokyklos. Čia yra ančių ir kitų vandens paukščių lizdų. Šunis reikėtų vedžioti su pavadėliais.
Svarbiausia prieiga į labiausiai fotografuojamą geležinkelio stotį įrengta 1897 m.
Įsikūrusi šalia geležinkelio stoties; iš jos galima pasiekti regioninius miestus ir kaimus. Tvarkaraščiai ir bilietai: www.wessex@bus.tr. Bilietų kasa veikia nuo 7.00 iki 22.00.
Iš geležinkelio stoties traukiniais galima pasiekti regiono sostinę Ekseterį, taip pat palei pakrantę išsimėčiusius nedidelius miestelius.
Nedidelis paštas, teikiantis ne tik pašto paslaugas. Čia prekiaujama laikraščiais, žurnalais ir atvirukais, taip pat pienu, duona ir vaisiais. Paštas šešias dienas per savaitę dirba nuo 8.00 iki 18.00, sekmadieniais nuo 8.00 iki 12.00, tuo labai džiaugiasi miestelio gyventojai ir jo svečiai.
Aukštosios gatvės pietinėje dalyje, tarp pašto ir interneto kavinės. Šeimininkas – buvęs desantininkas Maikas Klifordas ir jo draugė Džanet. Aludėje galima paragauti tikro alaus ir vietinio sidro. Daugelį žmonių čia atvilioja naminis maistas – karštieji ir šaltieji patiekalai. Čia negroja muzika ir nėra televizoriaus. Šeštadienio vakarais vyksta smiginio varžybos.
Knygynas „Knygų graužikas“ įsikūręs pietinėje Aukštosios gatvės pusėje, į pietus nuo viešbučio „Victoria“, jo savininkas Nikolas Standenas, antikvaras, šiuo metu rašantis knygą. Poilsiautojai knygyne gali įsigyti ne tik populiarių knygų minkštais viršeliais, bet ir vietos žemėlapių bei atvirukų.
Įsikūręs netoli autobusų stoties motelis orientuotas į pasiturintį klientą. 4 miegamieji su vonios kambariu. Motelyje yra nedidelis valgomasis, terasa ir nuostabus sodas. Anksčiau čia buvo policijos nuovada, dabar jos darbuotojai persikėlė į naujas patalpas. Tel. 757 211.
Ramybės kampelis, kuriame pasiskaitysite nacionalinės ir vietos spaudos. Veikia informacijos punktas, 15 minučių galima nemokamai naudotis internetu.
Restoranas „Hong Kong“ – vienintelis mieste, kuriame galima paragauti kinų maisto. Restoranas įsikūręs Aukštosios gatvės gale, rytinėje pusėje. Čia taip pat prekiaujama greitai pagaminamu maistu išsinešti, kuris labai mėgiamas.
Pagrindinė miesto arterija, besidriekianti nuo Turgaus aikštės vakaruose iki karinio memorialo rytuose. Šioje gatvėje įsikūrusi didžioji dalis parduotuvių.
Be tradicinių kirpimų Timas ir Markas imasi egzotiškų, matytų Londone. Iki šiol dar nesulaukė didelio pasisekimo tarp vietos vyrų. Norint apsikirpti skambinti tel. 757 996.
Įsikūrusi Aukštojoje gatvėje, pietinėje dalyje. Nedidelė vaistinė tenkina šeimų ir atostogautojų poreikius. Ji priklauso į pensiją išėjusiam kariuomenės gydytojui Semui Džeimsui ir jo žmonai Elison, čia jie ir dirba. Tel. 757 121.
Platų IT prekių asortimentą siūlančioje parduotuvėje dirba daug išmanantis ir jaunas kolektyvas. Čia teikiamos nešiojamųjų kompiuterių ir išmaniųjų telefonų remonto ir atnaujinimo paslaugos. Sezono metu darbuotojai sulaukia itin daug lankytojų.
Memorialas pastatytas 1920 m. Aukštosios gatvės gale, rytinėje pusėje, skirtas atminti žuvusiesiems per Pirmąjį pasaulinį karą. Vėliau iškalti žuvusiųjų per 1939–1945 m. karą vardai ir pavardės.
Beržais ir bugieniais apaugusią vietovę mėgsta daugybės rūšių paukščiai. Tai ideali vieta mėgstantiems pasivaikščioti. Miškelis – tai, kas liko iš didelio miško. Liūdna, kad liko tik nedidelė jo dalis, dabar miškelis saugomas kaip mokslinių tyrinėjimų objektas.
Darbuotojai dirba 24/7, naudojasi gelbėjimo valčių stoties arba vietinio gelbėjimo sraigtasparnio paslaugomis.
Virš uolų, iškilusi rytinėje paplūdimio pusėje. Nuo jos atsiveria nuostabūs vaizdai į įlanką ir salą.
Nedidelė žvejybinė įlanka, kur kasdien veikia žuvų turgus.
Uolėtas iškišulys, pilnas mažų baseinėlių, ideali vieta pramogauti mažiems vaikams. Tik juos turėtų kas nors prižiūrėti, nes pakilus bangoms gali būti pavojinga.
Vakarinėje molo pusėje nuostabus auksinis smėlis, o šalia uolų rytinėje – daugiausia gargždas.
Priklauso miesto tarybai, juose apgyvendinami mokytojai ir kiti valstybės tarnautojai.
Organizuoja pusmečio trukmės tekstų rengimo / rinkimo ir kompiuterio pagrindų kursus, kuriuos daugiausia lanko abiturientai.
Pastatytas 1937 m., praplėstas ir atnaujintas 2003 m. Priklauso „LuxuryBreaks Inc“. 24 dviviečiai kambariai, 18 vienviečių. Viduje yra baseinas. Tel. 757 900.
Veikia kasdien, išskyrus sekmadienį, nuo 20.00 iki vidurnakčio. Įsikūrusi muziejaus rūsyje. Gyvą muziką groja vietinė grupė. Įėjimas £2, £9 dviems savaitėms.
Įžvalgus ir geranoriškas akių specialistas daugiau nusiteikęs pasirūpinti sveikomis klientų akimis nei parduoti akinius, kurių galbūt jiems nereikia. Jis taip pat mielai pamoko pratimų akims.
Nakvynės namai priklauso ligoninei, juose gyvena 12 medicinos seserų, atvykusių iš kitų Europos Sąjungos šalių.
Žuvies restoranas. Iš pradžių prekiavo žuvytėmis ir bulvytėmis, tai, kaip dabar atrodo ir koks yra, žvejo pensininko Diko Hedoko ir jo žmonos Doryn nuopelnas.
Driekiasi nuo gelbėjimo valčių stoties link uolų rytuose prie Pakrančių apsaugos tarnybos. Promenadoje gausu užkandinių ir kioskų, kuriuose prekiaujama paplūdimio skrybėlėmis ir saulės kremu, taip pat galima išsinuomoti šezlongų ir pripučiamų čiužinių.
Populiarus žuvies restoranas, sulaukiantis pačių įvairiausių klientų. Čia galima paragauti patiekalų, pagamintų iš tą dieną vietos žvejų sugautos žuvies. Restorano pasididžiavimas – austrės ir midijos.
Arkadoje lietingas dienas mėgsta leisti šeimos su vaikais. Virš jos įrengti prabangūs butai, pro kurių langus matyti jūra.
Kioskuose galima išsinuomoti šezlongų ir pripučiamų čiužinių, įsigyti kremo nuo saulės, šiaudinių skrybėlių ir pigių saulės akinių.
Du nedideli baseinai mažiems vaikams prie estrados.
Du nedideli baseinai mažiems vaikams prie estrados.
Pastatyta anksčiau, nei teritorija aplink buvo paversta vaikų žaidimų aikštele. Estradoje vakarais groja vietinė popmuzikos grupė.
Aikštelėje daugybė įvairiausių sūpuoklių. Mažų vaikų nederėtų palikti be priežiūros.
Didelis baseinas po atviru dangumi įsikūręs netoli paplūdimio. Lankytojai leidžiami nemokamai. Dviejų aukščių šokinėjimo į vandenį tramplinas. Dirba kvalifikuotas plaukimo instruktorius. Baseinas veikia kasdien 7.00–19.00 nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.
Lankytojų šalia baseino laukia 3 teniso kortai, kuriuose minkšta (žolės), o ne kieta (asfalto) danga. Visi norintieji žaisti laukiami. Norint išsinuomoti kamuoliukus arba raketes, skambinti teniso treneriui tel. 757 987.
New hotspot created at 2017-05-07 @ 54:15
Vakarinėje Turgaus aikštės pusėje. Čia renkasi miesto tarybos nariai.
Čarlzas Dreiperis pacientus priima nuo 1986 m. Jo kabinetas įsikūręs Turgaus aikštės kampe, Karalienės Elžbietos kelias 1.
Šalia odontologo kabineto, Karalienės Elžbietos kelias 3. Veikia darbo dienomis nuo 9.30 iki 17.00. Atidaryta šiemet, savininkai – buvusi mokytoja, dabar pensininkė Selė Princ ir jos vyras buhalteris.
Gydytoja Penelopė Myd pacientus priima darbo dienomis nuo 9.00 iki 13.00 savo kabinete Karalienės Elžbietos kelias 7. Tel. 757 600. Jos jaunesnysis kolega gydytojas Lorencas Kingas dirba tuo pačiu metu gretimame pastate. Tel. 757 000.
Karalienės Elžbietos kelio pietuose, netoli įvažiavimo į keltų terminalą. Degalinėje dirba miesto mero sūnus Valteris Eškroftas. Darbo laikas: 6.00-23.00. Teikiamos smulkaus remonto paslaugos.
Veikia kasdien visą dieną. Švara juose rūpinasi vietinių savanorių komanda.
Įsikūręs priešais įvažiavimą į ligoninę, šalia didelė mašinų stovėjimo aikštelė. Vasaros sezonu nuo gegužės iki rugsėjo pabaigos veikia visą parą 7 dienas per savaitę. Priklauso nacionaliniam prekybos tinklui. Tel. 757 128.
Prasideda nuo Karalienės Elžbietos kelio ir driekiasi link kino teatro ir muziejaus.
Netoli kelio, vedančio link Kontrabadininkų kalvos, iš visų pusių apsupta aukštos tvoros, kad nesimatytų namelių ant ratų ir vilkikų. Žinoma, juos galima pamatyti palipėjus ant kalvos.
Nemokama. Savaitgaliais čia sunku rasti vietą. Namelius ant ratų ir vilkikus draudžiama statyti.
Anksčiau čia buvo dykvietė, 1953 m. vieta netoli jūros buvo sutvarkyta pažymint karalienės karūnavimą.
Atidaryta praėjusio sezono pradžioje, savininkė Sintija Blek. Spalvingas jamaikietiškas eksterjeras ir lauke esantys oranžiniai stalai bei kėdės Aukštajai gatvei suteikia egzotiškumo prieskonį.
Įsikūrusi tarp turizmo informacijos centro ir jamaikietiškos kavinės; čia prekiaujama sportine ir laisvalaikio apranga. Parduotuvė priklauso broliams Votsonams, kurie yra dideli burlenčių sporto entuziastai.
Darbuotojai visada užsiėmę ir pasirengę draugiškai patarti lankytojams. Turistai centre ras daugybę juos dominančių knygų ir kompaktinių plokštelių. Centras rengia išvykas į istorines ir kultūrines vietoves, vietiniai savanoriai kviečia į ekskursijas po miestą. Savanoriai kalba užsienio kalbomis. Tel. 757 119.
New hotspot created at 2017-05-07 @ 06:13